Gdzie można najlepiej spędzić wakacyjne dni z dzieckiem?

Niemowlaki nie są zbyt wymagającymi turystami, jeśli chodzi o wybór miejsca, które chcemy zwiedzić. Czasami wystarczy nawet wyjazd do lasu lub nad jezioro. Trochę świeżego powietrza i komfortowe miejsce do zabawy wystarczą, żeby uszczęśliwić roczne dziecko. Pięknych terenów w naszym kraju nie brakuje. Polska na weekend to często znacznie lepszy pomysł, niż droga podróż zagraniczna.

Zabawka dla niemowlaka

Autor: Liz
Źródło: http://www.flickr.com

Wspólne wyprawy uczą dzieci cieszyć się światem. Maluchy, podobnie jak my, mogą odetchnąć od hałasu miasta, spędzić miło czas na łonie natury. Weekendowa wyprawa buduje więzi rodzinne i sprzyja przełamaniu codziennej rutyny. Małe dziecko także uczy się, że świat to warte poznania miejsce, a więc można biegać, aby je lepiej poznać. Aby jednak wyjazd był udany i pozostawił sympatyczne wspomnienia, powinno się do niego właściwie przygotować.

Podróżowanie z kilkumiesięcznym dzieckiem wcale nie musi być kłopotliwe. Dziecko w wieku od 3 do 6 miesięcy to najmniej kłopotliwy towarzysz wszelkich wypraw. Równie dobrze możesz z nim przechadzać się po plaży czy zwiedzać miasto. Można więc wybrać się do Gdańska na wycieczkę lub polecieć do Paryża, ponieważ za przelot małego dziecka nic nie zapłacimy. Pamiętajmy, że jeśli czeka nas kilka godzin jazdy autem, należy wyjechać późnym wieczorem. W przypadku krótszej wyprawy, wyjazd w porze drzemki malca będzie najdogodniejszym rozwiązaniem.Podczas podróży powinno się robić regularne przerwy, najlepiej co godzinę. Wtedy mamy czas na wygodne przewijanie i karmienie dziecka.
Noclegi w całej Polsce można zarezerwować na każdym portalu, który dysponuje odpowiednią bazą noclegową (spójrz tu).następny link (https://www.eccoholiday.com/dojazd-wlasny/bulgaria/zlote-piaski/)Wybrane portale turystyczne często oferują też atrakcyjne promocje, można więc poszukać dobrej oferty z większym wyprzedzeniem. Niekiedy przed wyjazdem należy zakupić dodatkowe akcesoria do przenoszenia naszego małego turysty. Zwłaszcza na terenach górskich nie wszędzie da się dojechać wózkiem. Wówczas można zakupić nosidełko lub chustę. Oprócz świeżego jedzenia i picia, warto jest spakować podręczny zestaw wycieczkowy w postaci podkładów do przewijania, chusteczek nawilżających, poręcznego kocyka. Pamiętajmy, że od powodzenia naszej wyprawy wiele jednak zależy od tego, jak będziemy do niej przygotowani.