Co oferują zielone szkoły w górach?

Ogromnie atrakcyjne w ostatnim czasie są tak zwane zielone szkoły dla uczniów podstawówek i gimnazjów. Organizuje się je na ogół w nadzwyczaj urokliwych lokalizacjach. Mogą być to popularne uzdrowiska nad morzem, ośrodki wypoczynkowe w górskich kurortach, ale również mniej znane, aczkolwiek nie mniej ciekawe miejscowości. Dzieciaki w sposób aktywny wypoczywają na łonie przyrody, w otoczeniu lasów, oraz nad wodą. Nierzadko wypoczynek w ramach zielonej szkoły jest wyłączną możliwością odpoczynku dla ucznia poza jego regionem.

zielone szkoły w Bieszczadach

Autor: Przemyslaw Kozuch
Źródło: http://www.flickr.com

Poprawnie zaaranżowane zielone szkoły w górach, mogą być doskonałą projektem wypoczynku skojarzonego z nauką. Program jest w większości wypadków bardzo szeroki. Dzieci uczą się rozróżniać gatunki drzew, gatunki ptaków, słuchając ich świergotu. Uczą się jak zadbać o środowisko , poznają pobliskie atrakcje turystyczne, uczą się pływać jeśli jest taka sposobność.

Jeśli zaprezentowany artykuł zabrał Cię w niepoznany rejon wiedzy, to świetnie się składa, gdyż możesz zgłębić pozostałe informacje tutaj – wejdź na ten odnośnik i poczytaj więcej.

Czasami jeżdżą konno. Plan jest uzależniony głównie od tego, w jakim miejscu znajduje się ustalony ośrodek wypoczynkowy. Przykładowo oprócz zielonej szkoły w górach można wysłać dzieci na kilkudniowy relaks w OKL w Gołuchowie, który umiejscowiony jest na ok. 160 ha ogrodów angielskich ze szczegółowo przedstawionymi gatunkami roślin. A unikaty ujrzeć tam możemy z całego nieomal świata – kliknij to o spływach kajakowych na Podlasiu! Oprócz tego, lekcje prowadzą przez pracowników OKL-u, leśników. Jeśli natomiast idzie o zielone szkoły w górach, warte uwagi są ośrodki wczasowe w przepięknych Bieszczadach. Wszakże są to góry nie wysokie, niemniej jednak niezmiernie urokliwe Bieszczady kuszą turystów o wszelkiej porze roku.

Na wycieczkowiczów czekają w tym miejscu spływy pontonem, górskie wypady, wieczorne zabawy przy ognisku, wycieczki autokarowe z przewodnikiem, płynięcie żaglówką albo rejs barką po Zalewie Solińskim, a nawet noc przetrwania w bieszczadzkich matecznikach spędzona w szałasie skleconym przez uczestników zabawy.http://edenbus.com.pl/oferta/przewozy-do-niemiec-lubin-legnica-jelenia-gora/ po więcej informacjiPonadto aranżowane są rozmaite rozrywki i zabawy, na przykład: przeciąganie liny, zawody na ściance wspinaczkowej, wyścigi w workach, strzelanie z łuku i inne konkurencje. Taki podróż pociechy z równolatkami na pewno naucza dzieci samodzielności, zaradności a także współpracy z rówieśnikami, poza tym wszystkim jest kapitalną formą odpoczynku, to taki odpowiednik imprezy integracyjne w Bieszczadach – strona internetowa tutaj o spływach z Kaylon. Ważne jest ażeby rodzice dobrze rozeznali się w ofertach ośrodków wypoczynkowych proponujących aranżowanie wypoczynku w ramach zielonej szkoły, po czym wyselekcjonowali w najwyższym stopniu interesującą (co nie zawsze równa się najtańszą).