Urlop jedynie dla niepokornych

Niektórzy nie mają z tym problemu. udają się do biura podróży, wertują katalog, rozmawiają z pracownikiem takiego punktu obsługi klienta, zapytują o all inclusive i inne udogodnienia, a następnie wyjeżdżają do ciepłych krajów. Co innego niespokojne duchy, ci, którym nie podoba się skrojona dla nich wycieczka.

wyprawy turystyczne

Autor: Scrubhiker (USCdyer)
Źródło: http://www.flickr.com
Oni chcieliby odkrywać nieznane zakątki zmierzać przed siebie, jak koty, nie oglądać się na wycieczkę grupową i wspólne posiłki. Chcieliby spać pod namiotem, może w aucie, na dziko, czasami w jakimś hotelu, przypadkowo byleby była przygoda.

Takich ludzi nie interesuje wynajem kosztownych pokojów w hotelu, w które wliczone jest jakiś przesadnie wysoki podatek od wynajmu i inne dodatkowe koszty (po więcej informacji przejdź na stronę). Oni muszą czuć się wolni, nieograniczeni takimi przeszkodami. A możliwości mają sporo, wszystko jednak zależy, jakim potencjałem, temperamentem – i co najważniejsze – jaką odwagą dysponuje ów turysta.

Mapa i kompas

Autor: hisks
Źródło: http://www.sxc.hu

Ci, co się nie boją wyzwań udadzą się w wyprawę dookoła świata na rowerze… No dobra, nawet nie dookoła świata, lecz dajmy na to odkryją jakąś malowniczą trasę w Europie. Można się też wybrać w taką wycieczkę po naszym kraju, załóżmy, z północy na południe lub na odwrót. Niewątpliwie, chęci nie wystarczą. Trzeba to jednak dobrze zorganizować, a dodatkowo lubić taki sposób podróżowania – bo jazda na rowerze to piękne widoki, lecz również ciężka harówa. Dla ludzi jednak, którzy nie lubią konwencjonalnych wycieczek, takie podróżowanie wydaje się być doskonałym wypoczynkiem.

Z pewnością chcesz znać ekstra wiadomości dotyczące tego wątku. Jeżeli zaciekawił Cię nasz ważny wpis (http://www.tarasfactory.pl/oferta/wanny-ogrodowe/softub/), to przeczytaj go na stronie pod linkiem.

W danej chwili po świecie na jednośladach podróżują nasi rodacy, niektórzy z nich są już w podróży bardzo długo. Przyrzekli sobie, że objadą całą kulę ziemską i realizują to postanowienie z wytrwałością i niesamowitym zapałem.

Dla jeszcze odważniejszych można zaproponować wyjazd w jakieś wysokie, dzikie góry. Noclegi tylko od czasu do czasu w schronisku, ale większość nocy spędzonych pod namiotem lub pod gołym niebem. Można pokusić się o przeżycie survivalowej przygody, podczas, której będziemy musieli sobie radzić z wieloma niedogodnościami losu. Naszym głównym wrogiem będzie natura, jej zmienność, niespodziewane spotkania z dzikimi zwierzętami i zmiany pogody, które mogą być niebezpieczne a nawet zagrażające życiu lub zdrowiu. Na tego rodzaju wyprawie najważniejsze to umieć poradzić sobie w każdej sytuacji. Trzeba wiedzieć, że nie każdy z nas ma predyspozycje do spędzania wolnego czasu w taki ekstremalny sposób. Trzeba przede wszystkim mierzyć siły na zamiary, aby nasza wyczekana podróż nie była dla nas źródłem niemiłych wspomnień.