Urlop jedynie dla niepokornych

Niektórzy nie mają z tym problemu. udają się do biura podróży, wertują katalog, rozmawiają z pracownikiem takiego punktu obsługi klienta, zapytują o all inclusive i inne udogodnienia, a następnie wyjeżdżają do ciepłych krajów. Co innego niespokojne duchy, ci, którym nie podoba się skrojona dla nich wycieczka.

wyprawy turystyczne

Autor: Scrubhiker (USCdyer)
Źródło: http://www.flickr.com
Oni chcieliby odkrywać nieznane zakątki zmierzać przed siebie, jak koty, nie oglądać się na wycieczkę grupową i wspólne posiłki. Chcieliby spać pod namiotem, może w aucie, na dziko, czasami w jakimś hotelu, przypadkowo byleby była przygoda.

Takich ludzi nie interesuje wynajem kosztownych pokojów w hotelu, w które wliczone jest jakiś przesadnie wysoki podatek od wynajmu i inne dodatkowe koszty (po więcej informacji przejdź na stronę). Oni muszą czuć się wolni, nieograniczeni takimi przeszkodami. A możliwości mają sporo, wszystko jednak zależy, jakim potencjałem, temperamentem – i co najważniejsze – jaką odwagą dysponuje ów turysta.

Mapa i kompas

Autor: hisks
Źródło: http://www.sxc.hu

Ci, co się nie boją wyzwań udadzą się w wyprawę dookoła świata na rowerze… No dobra, nawet nie dookoła świata, lecz dajmy na to odkryją jakąś malowniczą trasę w Europie. Można się też wybrać w taką wycieczkę po naszym kraju, załóżmy, z północy na południe lub na odwrót. Niewątpliwie, chęci nie wystarczą. Trzeba to jednak dobrze zorganizować, a dodatkowo lubić taki sposób podróżowania – bo jazda na rowerze to piękne widoki, lecz również ciężka harówa. Dla ludzi jednak, którzy nie lubią konwencjonalnych wycieczek, takie podróżowanie wydaje się być doskonałym wypoczynkiem. W danej chwili po świecie na jednośladach podróżują nasi rodacy, niektórzy z nich są już w podróży bardzo długo. Przyrzekli sobie, że objadą całą kulę ziemską i realizują to postanowienie z wytrwałością i niesamowitym zapałem.

Dla jeszcze odważniejszych można zaproponować wyjazd w jakieś wysokie, dzikie góry. Noclegi tylko od czasu do czasu w schronisku, ale większość nocy spędzonych pod namiotem lub pod gołym niebem. Można pokusić się o przeżycie survivalowej przygody, podczas, której będziemy musieli sobie radzić z wieloma niedogodnościami losu. Naszym głównym wrogiem będzie natura, jej zmienność, niespodziewane spotkania z dzikimi zwierzętami i zmiany pogody, które mogą być niebezpieczne a nawet zagrażające życiu lub zdrowiu. Na tego rodzaju wyprawie najważniejsze to umieć poradzić sobie w każdej sytuacji. Trzeba wiedzieć, że nie każdy z nas ma predyspozycje do spędzania wolnego czasu w taki ekstremalny sposób. Trzeba przede wszystkim mierzyć siły na zamiary, aby nasza wyczekana podróż nie była dla nas źródłem niemiłych wspomnień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*