Kiedy planujesz pokój sypialniany, należy pamiętać o najistotniejszym – materacu

Sypialnia jest bez wątpienia jednym z najistotniejszych pomieszczeń w każdym domu. Sen ma bowiem znaczący wpływ na ludzkie życie – przykładowo pozwala odzyskać siły po ciężkim dniu. Dekorowanie sypialni nie powinno być w związku z tym dziełem przypadku, każdy mebel musi zostać dobrze przemyślany oraz dopasowany.

Autor: Domzdrowia.pl
Rzecz jasna, podstawą są znakomitej jakości łóżka (przejdź do strony). Na szczęście asortyment na dzisiejszym rynku jest bardzo szeroki.
Warto zdecydować się na łóżko z odpowiednim materacem. Musi być twardy, by gwarantować plecom oparcie i jednocześnie pozwalać na owocny sen. Materac (zobacz materac sprężynowy) może być drogi, jednak bez wątpienia to opłacalna inwestycja. Wymiar materaca musi być dopasowany do liczby osób śpiących w łóżku. Jeżeli jest to para, najlepiej by był możliwie jak największy, tak żeby obie osoby miały prywatną przestrzeń. Materace dobrze jest wybierać w specjalistycznych sklepach, jakie zajmują się dystrybucją jedynie tego rodzaju produktów. Czemu? Jako że wówczas ma się gwarancję, że będą to materace wyprodukowane z wytrzymałych tworzyw, dlatego posłużą przez wiele lat. Po wybraniu materaca przychodzi czas na wybór ramy. Jest to już kwestia drugorzędna – najważniejsze by pamiętać o dostosowaniu jej rozmiaru do rozmiaru materaca.

Meble do sypialni Villa mini

Autor: IMS GROUP
Źródło: IMS GROUP
Oferowane są między innymi ramy drewniane czy metalowe, ale to materac (zobacz piankowy materac 120×200) z reguły decyduje o ostatecznym komforcie łóżka.
Wielkie znaczenie mają również komody, pozwalające na schowanie przykładowo bielizny (komody – top10). Wskazane jest by wykonane zostały z dobrej jakości materiałów, przykładowo z drewna. Podczas zakupu trzeba sprawdzić, czy szuflady działają bez jakichkolwiek problemów. Poza tym, dosyć istotna jest również ich pojemność. Im większa tym korzystniej. Naturalnie komoda powinna zostać kolorystycznie dopasowana do całego pomieszczenia. Obok łóżka zdecydowanie powinny zostać postawione stoliki nocne. Pozwalają one na schowanie koniecznych przedmiotów, a więc kosmetyków bądź lekarstw, jakie chce się mieć zawsze w pobliżu. Całość może uzupełniać dywan, tak by wstając z łóżka w zimny dzień nie stykać się natychmiast z zimną podłogą. Trzeba również zadbać o atrakcyjne zasłonięcie okien, na przykład roletami bądź zasłonami. W słoneczne dni da to szansę pospać nieco dłużej.
Posted in Bez kategoriiTagged