Hej przygodo! Czyli co należy zakupić dla młodego harcerza

Posiadasz dorastające dziecko, które jest coraz bardziej ciekawe świata. Nie zamartwiasz się tym, póki jego różne hobby nie wybiegają poza ustalone normy. Czasami i to się zdarza, przecież młodość i okres dojrzewania rządzą się swoimi prawami.

harcerze

Autor: Leslie Science & Nature Center
Źródło: http://www.flickr.com
W jakiś dzień jednak twoje dziecko powróciło ze szkoły i poprosiło cię o wyposażenie harcerza. zdziwiło cię to, bo przypuszczalnie takiego czegoś akurat się nie spodziewałaś, jednakże już za moment przystąpiłaś do działania, w którym miejscu mogłabyś zrealizować prośbę swojego dziecka, czyli nabyć niezbędne harcerskie wyposażenie (nasze propozycje).

Najbardziej oczywisty wybór to akcesoria turystyczne sklep. zgadza się, jego nazwa wskazuje na to, iż otrzymamy tam sprzęt typowo turystyczny: namioty, śpiwory, buty trekkingowe czy sprzęt (wiatrówka długa) wspinaczkowy.

Jeśli poszukujesz podobnych danych na opisywane zagadnienie, odnajdziesz je na pewno pod linkiem (http://activtour.pl/kierunek/egipt/hurghada/), więc nie wahaj się tylko kliknij tu.

Jednakże wiele takich sklepów ma w swojej ofercie taki asortyment, jak umundurowanie harcerskie, chusty harcerskie, nakrycia głowy, wywijki harcerskie, pasy, pakietki i odznaki, pagony harcerskie… jednym słowem, wszystko co młodszy i starszy harcerz potrzebuje (top10 produktów).

turystyka górska

Autor: Paxson Woelber
Źródło: http://www.flickr.com

Zresztą, dla harcerza nie ma rzeczy zbędnych, wszystko ma własne miejsce i znaczenie. identycznie, jak młodszy harcerz uczy się zdyscyplinowania, podobnie jego wyposażenie powinno być nienaganne i dopasowane na miarę. oczywiście, nie jest to takie mini-wojsko, chociaż niektórzy i tak mogą o tym myśleć, ale każdy kto przeżył przygodę w harcerstwie, wie, że naucza ona zachowań dość zbliżonych. mówimy tu o uczuciach patriotycznych, samodoskonaleniu czy braterskiej pomocy.

Skoro w takim razie twoje dziecko planuje wstąpić do organizacji harcerskiej traktuj to jako dobry prognostyk. Z jednej strony wszakże nawet jak się zrazi to, chociaż pozna, określając przysłowiowo, „z czym to się je”, nie będzie jednakowoż zarzucać ci, iż się nie zgodziłaś , że obaliłaś jego plany. Takie coś często prowadzi do wyidealizowania pewnych rzeczy, które nie zostały sprawdzone w rzeczywistości, lecz zostają w wyobraźni, co przekłada się na przemyślenia typu: co by było gdyby… Lepiej zderzać dziecko z realnością zamiast dopuszczać do tych myśli. Z innej strony, jeśli mu się spodoba, to możesz być pewna, że w harcerstwie przyswoi wiele dobrego, co przyda się na przyszłe lata.

I nawet nie mam na myśli tutaj samej dyscypliny, lecz warto zwrócić uwagę na określone wartości, które określają młodego człowieka już od podstaw, wiedzącego, po co żyje, i co jest w życiu najważniejsze.