Czy powinno się wyjechać na wakacje do Polanicy-Zdrój w dolnośląskim?

Każdy obywatel, który jedzie na odpoczynek, staje przed nie lada wyborem. Możliwości na rynku jest wiele. Co rusz pojawiają się okazje cenowe. Pięknych lokalizacji w naszym kraju nie brakuje. Też osoby, które myślą o wypoczynku jesienno-zimowym znajdą coś dla siebie. Polanica-Zdrój jest niewątpliwie kurortem godnym polecenia, gdyż posiada też okazałą bazę ośrodków zdrowotnych.

Polanica-Zdrój jest miastem uzdrowiskowym, które znajduje się w dolnośląskim. Cudowna lokalizacja pod Piekielną Górą w południowo-wschodnim paśmie Gór Stołowych nadaje miastu wyjątkowego charakteru. Umiejscowienie w dolinie Bystrzycy Dusznickiej jest bez wątpienia dużym plusem tej miejscowości.

Wellness & SPA Villa Alina

Autor: holding graz
Źródło: http://www.flickr.com

Na szczególną uwagę zasługuje już sam układ urbanistyczny miasta, który powstawał od XIV do XX wieku. Zatem nie może dziwić fakt, że w rejestrze Narodowego Instytutu Dziedzictwa można znaleźć wiele obiektów i zabytków umiejscowionych w Polanicy-Zdrój. Do tych zabytków wolno zaliczyć świątynię pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Ten kościół powstał w 1910 roku. Był on wzniesiony w stylu neobarokowym. Ma wieżę, bogato zdobione elewacje i jest na modelu jednonawowym.

klientki salonu SPA

Autor: TownePost Network
Źródło: http://www.flickr.com

Do kolejnych zabytków figurujących na liście NID zalicza się kaplicę pod wezwaniem świętego Antoniego z XVIII wieku, park zdrojowy z początku dwudziestego wieku, teatr zdrojowy z tysiąc dziewięćset dwudziestego piątego. Jest on scalony z budynkiem pijalni i może umieścić 700 osób. Na szczególną uwagę zasługuje także dom zdrojowy z tysiąc dziewięćset jedenastego roku. Jest to budynek pijalni wód mineralnych posiadający również halę spacerową.

Zainteresował Cię naszwpis? Napisaliśmy dla ciebie dodatkowe porady, więc zobacz szczegółowy tekst (http://kasprowicza13.pl/sylwester-szklarska-poreba) na ten temat!

Powstał w stylu secesyjno-klasycystycznym.

Tymczasem duże niespodzianki czekają na urlopowiczów, którzy szukają rzetelnego uzdrowiska. Pisząc frazę do wyszukiwarki Google „spa Polanica Zdrój” można znaleźć sporo fascynujących ofert wypoczynku (hotel SPA). Pobyt w tak cudownym zakątku nie tylko umożliwi regenerację sił, ale zarazem wyleczenie z choroby. Dobry klimat i umiejscowienie w zdrowym górskim krajobrazie samo przez się jest dobrym bodźcem do oderwania swoich myśli od kłopotów i trosk dnia codziennego.