Bezpieczeństwo a latanie

Gdy jedenaście dekad temu genialni Wilbur i Orville Wright mieli swój słynny lot, nikt nie zdawał sobie sprawy z tego, że zaczyna się nowa era w historii ludzi. Oto człowiek wzleciał w niebo, realizując wielkie marzenia całych pokoleń. Później rozwój techniki potoczył się prężnie – w trakcie Wielkiej Wojny samoloty stały się po raz pierwszy maszyną do walki.

autostrada

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

W kolejnych dekadach maszyna do lotu była nieustannie ulepszana, kolejne modele biły głośne rekordy. W okresie powojennym opracowano technologię odrzutową, która wyparła benzynę w samolotach. pół stulecia po pionierskim locie Armstrong wylądował na Księżycu.

Dziś lot to generalnie najwygodniejszy środek podróży. Poza tym nic nie może pokonać prędkości, z jaką podróżuje samolot. Z tego powodu tysiące ludzi na całym świecie wybierają podróż samolotem. Z pewnością każdy z was zobaczył kiedyś w telewizji przerażające obrazy z miejsc tragedii lotniczych.

Niebo pocięte samolotami

Autor: Vladimir Yaitskiy
Źródło: http://www.flickr.com

Wszyscy Polacy byli wstrząśnięci, gdy w Rosji runął na ziemię samolot z masą znanych postaci z polskiej polityki. Takie emocje mogą podsuwać obawę, że lot jest czymś niebezpiecznych. A to błąd – według analityków samolot jest najmniej ryzykownym sposobem podróżowania.

To fakt, że jak następuje wypadek, to mało kto ma szansę uratowania się, ale takie rzeczy zdarzają się bardzo rzadko. To nie lot zabija najwięcej ludzi, lecz podróżowanie samochodem.

Jeśli przedstawiany temat Cię zaintrygował, kliknij koniecznie ten świetny link (https://www.eccoholiday.com/hotel-cypr-crown-resort-elamaris-20170.html) – znajdziesz w tym miejscu dużo przydatnych informacji.

Na krajowych trasach rok w rok giną tysiące zmotoryzowanych, a tragedie lotnicze zdarzają się naprawdę rzadko.

Dodatkowo technika poszła tak do przodu, że dziś jest bardzo bezpieczny. W zasadzie wydaje się, że najmocniej lotu obawiają się ludzie, którzy nigdy wcześniej nie latali. Po pierwszym locie strach zwykle mija – tak pewnie odczuwali genialni bracia Wright, którzy 110 lat temu wymyślili maszynę odmieniającą ludzkość. Na dobre!