O czym należy pamiętać,gdy jesteś organizatorem konferencji i marzysz, żeby odniosła ona sukces?

Konferencje są to spotkania dużej ilości osób, podczas których omawia się dane zagadnienia. Istnieją ich różne rodzaje,jak polityczne, naukowe, biznesowe. Wszystkie one wymagają różnego rodzaju przygotowania i organizacji. Co jest istotne przy zorganizowaniu rzeczywiście dobrej konferencji?
Warszawa, Łódź, Kraków. Każde z tych miast organizuje konferencje o różnej tematyce. I to właśnie jest priorytetem.

Restauracja Anatewka w Manufakturze

Autor: Elroy Serrao
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkim należy przemyśleć w jakim celu się ją organizuje i czy jest naprawdę potrzebna? Trzeba ustalić cele, które po zakończeniu konferencji będzie można zmierzyć i poddać sprawdzeniu.

Czy taka notka przekonała Cię do znalezienia pokrewnych? Jeśli tak, to kliknij ten link i oprócz tego sprawdź również wypowiedzi na nasz temat.

W następnej kolejności należy ustalić budżet, który zostanie przeznaczony na zorganizowanie spotkania. Powinien on obejmować koszty stałe, które nie ulegną zwiększeniu i wydatki zmienne, które mogą się zwiększyć wraz ze wzrostem osób biorących w niej udział.

Nie wolno zapomnieć o budżecie awaryjnym, który wykorzystamy w razie wystąpienia nieprzewidzianych wydatków. Gdy przemyślimy jużsprawę finansową powinniśmy zająć się znalezieniem odpowiedniego miejsca, w którym konferencja się odbędzie. To zakłada jednocześnie określenie dokładnej daty i godzin konferencji oraz osobiste obejrzenie potencjalnego miejsca. Kolejny krok to sprawy logistyczne. Nie zapominaj, że zaproszeni goście mogą zamieszkiwać Łódź, czy Poznań podczas, kiedy konferencja odbywa się w Warszawie.

Czyżby jakiś komentarz z witryny (http://opolkom.pl/czyszczenie-laptopow-komputerow/) Cię zainspirował? Masz ochotę na to odpowiedzieć? Nakłaniamy Cię do tego z zaangażowaniem. Oczekujemy na Ciebie!

Kolejny krok to zapewnić wyżywienie przyjezdnym, najlepiej w dobrej restauracji .

restauracja

Autor: Kimberly Vardeman
Źródło: http://www.flickr.com

Trzeba zapewnić im zakwaterowanie oraz rozpocząć się w propozycjach dojazdu na konferencje. Kolejnym punktem są zagadnienia związane z wyżywieniem. Restauracja to świetne miejsce na zorganizowanie kolacji dla organizatorów lub uczestników (anatewka-manufaktura.pl). Pod warunkiem, że liczba osób nie jest zbyt duża. Istnieje jednak inne rozwiązanie. Poszukaj, czy wybrana przez ciebie restauracja organizuje catering, który zapewni na miejsce, w którym trwa konferencja. W takim wypadku sprawę napojów oraz wyżywienia w trakcie trwania spotkania ma się załatwioną.

Dobra realizacja wszystkich wyżej wspomnianych kroków to gwarancja sukcesu twojej konferencji. Każdy z nich jest tak samo ważny, bowiem treści merytoryczne to tylko część przygotowań. To, jak zorganizujesz wszystko logistycznie i jak przypadnie to do gustu uczestnikom zapewni ci większe zainteresowanie przy organizacji kolejnych konferencji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*