Jak przez poprzednie lata rozwijał się rynek gier komputerowych, najpopularniejsze dzisiaj gry wirtualne

Od kiedy komputery pojawiły się w sprzedaży, to ludzie z ogromną energią wykorzystują je do tego, żeby grać. Dzisiaj można wręcz stwierdzić, że na graczach właśnie opiera się bardzo duża część przemysłu komputerowego. Bo do jakich innych celów mogłyby być wykorzystane potężne karty graficzne, które potrafią kosztować niekiedy i parę tysięcy złotych, jak nie do przejścia jeszcze jednej gry z fantastyczną grafiką?

wejdź na stronę www

Autor: Wolfgang Lonien
Źródło: http://www.flickr.com
Na rynku komputerowych gier sporo również namieszał internet, firmy produkujące gry udostępniają je na mocnych platformach, pozwalając jednocześnie na możliwość toczenia rozgrywek z graczami z wielu krajów. Obecnie gry te zachwycają nie tylko świetną fabułą, ale także możliwościami graficznymi. Wygląd części z nich znacznie przewyższa topowe gry sprzed dekady, a tak naprawdę nie będą one wykorzystywaćprawie wcale możliwości współczesnych kart graficznych.

Od niedawna niektóre gry urosły do rangi sportowej, organizuje się nawet mistrzostwa świata, w których zaczyna brać udział zwiększająca się liczba graczy. Ostatnie takie rozgrywki były nawet transmitowane na żywo w telewizji, co najlepiej świadczy o popularności tej formy rozrywki. Jedną z najbardziej popularnych gier internetowych, w którą można zagrać na swoim komputerze jest gra imperia online. Zalicza się ona do najstarszych i najbardziej klasycznych produkcji tego typu, a mimo to cały czas jest ogromnie popularna. Zaczyna się od kierowania niedużą wioską, jaką za pomocą odpowiednich decyzji można szybko rozwijać.

Wiedźmin, gra komputerowa

Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli decyzje będą właściwe, to w krótkim czasie przekształci się w dynamiczne miasto i stanie się fragmentem większego imperium. W grze tej jeden grający może zarządzać nawet ponad dwudziestoma miastami, więc jak widać są całkiem spore możliwości. Jako że będzie to gra mająca bitewny charakter, to ogromna jej część będzie się opierać na walkach z innymi graczami. Dlatego też planując rozwój swojego terytorium należy umiejętnie pogodzić rozbudowę miast i jednoczesne umacnianie swojej armii. Konieczne będzie zachowanie odpowiedniej równowagi między utrzymaniem dobrze działającej gospodarki a dobrze uzbrojoną, gotową na wszystko armią.