Czy można dziś latać bez zmartwień? Dowiedz się, co może zadbać o ubezpieczenie!

Chciałbyś ruszyć w długą wędrówkę, ale w czasie podróży czekają na Ciebie różnorakiego rodzaju kwestie losowe. Nigdy nie masz gwarancji, że w czasie lotu pilot wie co robi i samolot dostanie się bezpiecznie na miejsce docelowe. Czasami może nawet nie odlecieć z lotniska. Obawy potrafią zabić w nas chęć do podjęcia wyprawy. Jak je zminimalizować? Wystarczy zatroszczyć się o odpowiednie ubezpieczenie.


Obecnie niewiele osób dodatkowo ubezpiecza się podczas podróży, co w efekcie może prowadzić do problemów.

pasażerowie i odwołany lot samolotu

Autor: Cha già José
Źródło: http://www.flickr.com

Większość z pasażerów nie do końca wie, jakie są prawa pasażera (wiecej). Wierzymy w to, że nic złego się nie stanie, a nabyty bilet uważamy za gwarancję lotu. Niektórzy boją się unieść w niebo. Obawiają się spaść z wysokości, jak meteoryt i tylko z możliwą katastrofą lotniczą łączą niebezpieczeństwo podróży lotniczej. Tymczasem znacznie częstszym powikłaniem jest odwołany lot. Odszkodowanie odszkodowanie za wypadek samochodowy w takich precedensach powinno być łatwe do uzyskania. Niemniej brak występowania na rozmowie biznesowej w pobliżu docelowego lotniska lub brak możliwości wykorzystania czasu wolnego zgodnie z wcześniejszym planem, wytwarza trudne do wycenienia straty. Czy można się przed tym zabezpieczyć? Z pewnością żadne ubezpieczenie nie zapewni transportu do miejsca docelowego w tym samym czasie, w którym odbyłby się on w przypadku, gdy samolot zgodnie z planem wystartowałby z lotniska.

Czy konieczne jest wykupowanie ubezpieczenia na okoliczność awarii? Teoretycznie: zawsze się przyda, ale każdy przewoźnik musi mieć właściwe ubezpieczenie, w którym uwzględnione są prawa pasażera zawarte w danym regulaminie. Nie ma szans, żeby w momencie, kiedy zdarzy się nam odwołany lot odszkodowanie nie było nam przyznane (). Zawsze jednak trzeba pamiętać, że mamy prawo do odszkodowania, a przewoźnik ma obowiązek wypłacić wszystko, tylko jeśli napiszemy wniosek. W związku z powyższym opłaca się znać regulamin lotu i dowiedzieć się jeszcze przed dniem startu, w jaki sposób uzyskać to, co może nam się należeć. Więcej na ten temat możemy przeczytać wpisując w wyszukując w internecie informacji pod frazą „odwołany lot odszkodowanie”.


Nikt z turystów nie chce trwać długo na lotnisku.

Czasami jednak jest to konieczne. Poza wszelakimi kłopotami z winy przewoźnika, należy pamiętać o tym, by uniknąć zaniedbania stojące po naszej stronie, bo może nas – pasażerów – to wiele kosztować. W wypadku kupna biletu przez internet – bezwzględnie trzeba go wydrukować, bo na terytorium lotniska może być obciążony dodatkowymi kosztami, które czasem są jednakowe z ceną biletu.

Jeżeli powyższy tekst daje Ci do myślenia, kliknij tutaj i ponadto zdobądź ważne informacje, które też są warte wspomnienia.

W związku z tym zanim wyjdziecie z domu wybierając się na lotnisko – sprawdźcie, czy zrobiliście wszystko, co było konieczne do zgodnego z regulaminem odbycia lotu.