Potrzebne tekstylia dla hotelu. Każdy kierownik hotelu musi to znać

W obecnych czasach każdy hotel musi mieć pościel, ręczniki, szlafroki, oraz pozostałe konieczne tekstylia. Poza wyposażeniem pokoi w umeblowanie każdy hotel powinien dbać o nabycie stosownej liczby tekstyliów. Tekstylia hotelowe to nazwa łączna wszelakiego rodzajów obrusów, pościeli, serwet, bieżników, pokryć na krzesła, serwetek materiałowych, narzut, dywaników materiałowych, ręczników, szlafroków, kapci, firanek, również zasłon pożądanych w hotelu. Tekstylia hotelowe są najczęściej znakowane logo hotelu. Temat znakowania hotelowych tekstyliów jest istotna ze względów wizerunkowych.

pokój hotelowy

Autor: bizmac
Źródło: http://www.flickr.com
Ładnie prezentujące się logo hotelu podwyższa jego ważność i czyni, że ludzie czują się wyjątkowo. Jednostki tekstylne wychodzą naprzeciw potrzebom hotelarzy proponują rozmaite typy szlafroków. Są one z kołnierzem szalowym, z kapturem, również z prostym wykończeniem. Każdy hotel ma możliwość wybrać dogodną dla siebie długość, oraz krój płaszcza kąpielowego. Najbardziej popularnym wyjściem znakowania takich produktów są hafty na kieszeniach szlafroków. Tekstylia hotelowe jak te producent tekstyliów hotelowych winny być systematycznie i starannie prane.

Najczęściej tekstylia hotelowe produkowane są z bawełny, jednak, aby się wyróżnić, należałoby sięgnąć po odmienne sposoby. Na rynku osiągalne są już ręczniki z włóknem bambusowym, sojowym, lub lnianym. Są one przyjemniejsze w dotyku, bardzo dobrze chłoną wodę i, co najważniejsze, niezwykle dobrze się piorą. Z pewnością nie stracą na jakości po częstych praniach.

Intryguje Cię problematyka omawiana w tym wpisie? Zobacz ponadto również inne podobne treści – zwyczajnie wejdź na stronę (http://hotelarkonpark.pl/biznes/sale-konferencyjne).

Właściciele budynku hotelowego nierzadko dobór odpowiednich tekstyliów zlecają profesjonalnym projektantom wnętrz.

Projektanci ci wybierają właściwe tkaniny jak np. materiały na zasłony , fasony, wzory, także barwy. Dobierają narzutę na łóżko do firan, bądź zasłon, sporządzając wyszukane zestawienia, jakie budują aurę w pomieszczeniu. Czasami zmiana tekstyliów hotelowych na inny krój, czy też kolor całkowicie odmienia wnętrze. Wybór tekstyliów hotelowych jest współcześnie coraz to obszerniejszy i od ich należytego wyboru jest zależny wygoda przebywających w nim gości. A gdy goście są zadowoleni, właściciel ma pewność że jego hotel w żadnym wypadku nie będzie próżny.