Jak kupić odpowiedni rower dla pociechy?

Gdy przyjdzie wiosna coraz chętniej wychodzimy z pociechami na dwór. Poszukujemy też atrakcyjnych rozrywek na świeżym powietrzu, gdyż plac zabaw też po pewnym czasie może się znudzić. Jednym z doskonałych sposobów na spędzenie przyjemnego popołudnia w gronie najbliższych jest wycieczka rowerowa. Jeśli i ciebie interesują rowery dla dzieci, przyda ci się parę sugestii, które wesprą cię w podjęciu odpowiednich decyzji.

trik na rowerze górskim

Autor: UK Ministry of Defence
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z podstawowych czynników wpływających na wybór roweru jest wzrost pociechy. Maluszek nieprzerwanie rośnie, toteż rower będziemy zmuszeni zmienić po upływie roku czy dwóch. Na początku kupujemy rower z kółkami bocznymi, później kółka te można odczepić, gdy nasze dziecko będzie się czuć bezpiecznie. Poza wzrostem pociechy znaczenie mają także możliwości fizyczne – im młody miłośnik rowerów mniej waży, tym lżejszy sprzęt znajdźmy dla niego, inaczej może mieć kłopot z podniesieniem roweru, gdy na przykład zechce wjechać na wyższy krawężnik. Istotne są też typy rowerów, pośród których znajdują się między innymi górale i bmx-y.

Rowery górskie charakteryzują się dużą ilością przerzutek oraz amortyzatorami, jakie umożliwiają komfortowo poruszać się nawet po trudnym terenie. Jednakże bardziej aniżeli typ sprzętu liczy się jakość wykonania roweru. Kupując niedrogie jednoślady na pewno nie zaoszczędzimy, ponieważ po paru tygodniach mogą czekać nas pierwsze naprawy. Rowery wyprodukowane z gorszych materiałów szybko się psują, przez co będziemy zmuszeni szybciej wymienić je na nowsze modele.

Jeżeli ten artykuł jest według Ciebie pasjonujący, to zobacz witrynę, która także publikuje tego typu materiały. One niewątpliwie również Cię zaabsorbują.

Należy też sprawdzić niezbędne akcesoria, takie jak błotnik, nóżkę do postawienia roweru i oświetlenie. Zobacz: hurtowniazabawek.pl.

Jeżeli chcesz, by twoja pociecha szybko nauczyła się jeździć, warto jest kupić rower biegowy. Nie ma układu napędowego, a główną siłę stanowią nogi maluszka.więcej info weekend w spa nad morzem weekend w spa nad morzemTaki rower świetnie przyzwyczaja szkraby do jazdy na jednośladach, a przede wszystkim uczy trzymania równowagi. Jest zupełnie bezpieczny, ponieważ pociecha może w każdej chwili postawić nogi na ziemi, chroniąc się przed wypadkiem. W tym miejscu inne pomysły: pojazdy łodzie.

rowery

Autor: Simone Richter
Źródło: http://www.flickr.com

Kupując rower dla swojego dziecka pomyśl też o sprzęcie dla siebie, jeżeli twój rower od dawna nie nadaje się do używania. Wyłącznie wtedy będziecie mogli jechać we wspólną podróż. Nawet najlepszy ambulans zabawka czy klocki lego nie zastąpią rodzinnie spędzonego czasu.