Urlop wśród szczytów

Pieniny

Autor: PolandMFA
Źródło: www.flickr.com
Każdy wybiera dwa ponadczasowe kierunki letnich wycieczek – góry i morze.

W zasadzie można znaleźć wielbicieli którejś z tych opcji, są także tacy, którzy wybierają obie lub wolą wczasy nad jeziorem. Ten tekst został stworzony dla tych osób, które chcą tego lata spędzić wakacje w górach.

No i w tej chwili ujawnia się się dylemat – jakie precyzyjniej góry? Nasza ojczyzna jest tak wyjątkowo uformowana, że wszystkie pasma są położone na południowym krańcu. Popatrzmy więc na zachodnią połowę, gdzie wypiętrzają się Sudety. To interesujący kierunek na urlop, odwiedzający znajdą tam dużo ciekawych miasteczek do odwiedzenia – między innymi Kłodzko oraz Radków. Te górzyste okolice zawierają w sobie mnóstwo długich szlaków wspinaczkowych. Jedyną wadą Sudetów jest to, że ciężko znaleźć tam klimat – sporo turystów utrzymuje, że czuć tu niemieckość.

Trochę na wschód jest położony Beskid Śląski i Mały, dużo fajniejsze obszary do zwiedzania. Fanom sportów zimowych proponujemy wczasy w Wiśle, w której jest wielkie muzeum najlepszego skoczka świata – Adama Małysza. Warto także spędzić trochę dni w Żywcu, gdzie stoi barokowy pałac z pięknym parkiem, oraz Pszczynę.

zakopane

Źródło: www.morguefile.com

No w wycieczkach palcem po planie Polski dochodzimy do Podhala. Najbardziej oczywistą miejscowością letniskową w tym regionie jest Zakopane. Każdy pokocha ten niepowtarzalny regionalny klimat, który jest kreowany przez bacowską kulturę. O ile planujesz wyjechać na urlop do stolicy Tatr, musisz jak najszybciej odnaleźć w sieci oferty noclegów w Zakopanem. To niezwykle chętnie wybierana przez turystów mieścina, zatem potem może być niełatwo zarezerwować pokoje. Warto zaznaczyć, że do Zakopanego wpadają nie wyłącznie turyści z Polski, lecz też z obcych kraju, przede wszystkim z Federacji Rosyjskiej.

Dalej leżą Bieszczady, które cechują się niesamowicie malowniczymi krajobrazami.

Zebraliśmy tutaj ważne informacje, zatem jeśli masz ochotę dowiedzieć się czegoś jeszcze obejrzyj więcej tutaj naszych witryn.

Warto odwiedzić je szczególnie jesienią, gdy można ujrzeć niebywałą feerię barw.

Gdy poszukujesz innych ciekawych miejsc. W końcu Kraków jest niedaleko Zakopanego.