Dla kogo są kajakowe spływy?

Współcześnie coraz więcej ludzi pragnie, przynajmniej weekendowej ucieczki od gwaru oraz zapachu miasta. Relaks na łonie przyrody nie musi oznaczać jedynie wędrówek pieszych bądź rowerowych przejażdżek. Ogromnie wielu sympatyków mają także spływy kajakowe i trudno się zdumiewać. To rzeczywiście niepowtarzalna sposobność do bardzo bliskiego obcowania z dziką przyrodą, a jednocześnie zdrowy wysiłek na świeżym powietrzu.

Spływ pontonowy w Bardo - Ski-raft.pl

Autor: Wendy
Źródło: http://www.flickr.com
Co ważne, pływać kajakiem może praktycznie każdy.

Czy chcesz może otrzymać link do strony wypożyczalnia nart białka tatrzańska kotelnica, gdzie oczekują na Ciebie następne posty? Sądzimy, że przypadnie Ci do gustu nasz serwis.

Na pewno warto zawczasu troszeczkę rozruszać mięśnie, szczególnie partie barkowe, jednakże w przypadku łatwych szlaków liczy się jednak technika wiosłowania, a nie sama siła. Dlatego nawet osoby w wieku emerytalnym wybierają ów rodzaj odpoczynku, tym bardziej że jest on polecany także przez kardiologów, jako świetny trening na wzmocnienie mięśnia sercowego. Również dzieci bez kłopotu poradzą sobie z pływaniem kajakami, rzecz jasna pod nadzorem osoby dorosłej. Chociaż istotne jest, aby rodzice albo opiekunowie mieli już pewne doświadczenie, żeby na spokojnie uczyć swoje dzieci właściwej techniki wiosłowania.

Bardzo istotny zdaje się też odpowiedni wybór trasy. Osoby niedoświadczone, słabe fizycznie i rodziny z potomkami winny wybierać spływy kajakowe organizowane na nizinnych rzekach, o bardzo spokojnym nurcie ewentualnie szlaki niedużych jezior oraz kanałów. Zdecydowanie trzeba omijać rzeki szybko płynące, rwące górskie

kajak

Autor: Urko Dorronsoro
Źródło: http://www.flickr.com

rzeczki, rzeczki z wieloma przeszkodami, typu obalone drzewa czy popsute jazy, a również rzeczki albo jeziora ze śluzami, szczeblami wodnymi, tamami. Warto także pamiętać, że na większych, otwartych akwenach zachodzi możność wystąpienia wysokiej fali.

Dobrze przygotowane spływy kajakowe potrafią dać uczestnikom rzeczywiście niezapomniane przeżycia. I coś w tym jest, że jak ktoś da się pokusić na spływ kajakowy, to do tej formy wypoczynku będzie powracać. Tutaj można sprawdzić ceny cennik spływów pontonowych w Bardo

Spływ Bardo nie bez powodu staje się coraz bardziej popularny. Jest to idealne połączenie sportu a także odpoczynku. Rafting to obligatoryjny punkt na mapie podróżników poszukujących wrażeń, z dala od cywilizacyjnego zgiełku. Rafting na przełomie bardzkim przez wzgląd na umiejscowienie jest szczególnie atrakcyjny.