Polska to urokliwy kraj!

Czym jest truizm? Przykładowo nazwanie właśnie Polski jednym z najpiękniejszych państw na Ziemi jest najzwyklejszym truizmem. Wyłącznie snobi, którzy sądzą, że zawsze to co międzynarodowe jest lepsze, nie zgodzą się z owym powiedzeniem.

Naturalnie kiedy widzimy fantastyczne atrakcje w Kanadzie, Nowej Zelandii albo na terenie Norwegii, możemy niejako popaść w małe kompleksy, lecz w sumie nie ma najmniejszego sensu sądzić, że jesteśmy mniej urokliwym krajem.

plaża

Autor: Clement Larrive
Źródło: http://www.flickr.com

Bałtyk, piękne lasy czy góry – Zakopane, Szczawnica, etc., – w sumie każde z szesnastu województw w Polsce zapewnia dużo wrażeń (tu – ). Powinniśmy doceniać to co nasze, bo nierzadko zamiast latać po innych krajach, wypadałoby zwiedzić choćby stolicę własnego województwa. Oczywiście nikt nie sugeruje, że czymś w zupełności niedorzecznym jest latanie po całym świecie, ale można powiedzieć, iż trochę więcej zainteresowania swoją ojczyzną sprawiłoby sporą frajdę.

Choć należy być obiektywnym – zatem przyrodę mamy niesamowitą, ale akurat polskie miasta generalnie nie porażają pięknem. Głównie z powodu burzliwej historii, a potem PRL-u, który sprawił, że w centrach miast mamy ogromne blokowiska. Poza tym, rynek usług reklamowych w Polsce jest nieco niecywilizowany. Gdy wjeżdżamy do miast, dostrzec możemy dużo reklam. Wiadoma sprawa – trzeba uszanować prawa wolnego rynku, lecz trochę zrozumienia – Polacy mają prawo funkcjonować w odpowiednich warunkach. I tak jest przynajmniej kilka ciekawych miast w naszym kraju.

Odwiedź ten odnośnik – to żadnych wątpliwości świetna propozycja (https://junga.pl/szkolenia/kurs-intensywny-na-stopien-jachtowego-sternika-morskiego/), która na pewno bardzo Cię zaintryguje! Nie wahaj się zatem i zobacz już teraz.

Zwłaszcza malowniczy Kraków, Poznań, Łódź oraz nadmorski Gdańsk. Miejsce powstania Solidarności to bardzo ładne miasto (sprawdź też: które noclegi w Gdańsku polecacie na lato).

Tak naprawdę całe Trójmiasto – Gdańsk, lecz też Gdynia i nieduży Sopot, są kapitalnymi destynacjami. Długi spacer po Gdańsku pokaże nam, że na szczęście istnieją w naszym kraju ładne miasta, które do tego sprzyjają swoim mieszkańcom. Czyli w zasadzie przeciętny mieszkaniec Gdańska jest usatysfakcjonowany z funkcjonowania we własnej małej ojczyźnie. To wielce dobrze, ponieważ miasto może być bardzo brzydkie, oby ludzie byli szczęśliwi.