Polska to urokliwy kraj!

Czym jest truizm? Przykładowo nazwanie właśnie Polski jednym z najpiękniejszych państw na Ziemi jest najzwyklejszym truizmem. Wyłącznie snobi, którzy sądzą, że zawsze to co międzynarodowe jest lepsze, nie zgodzą się z owym powiedzeniem.

Naturalnie kiedy widzimy fantastyczne atrakcje w Kanadzie, Nowej Zelandii albo na terenie Norwegii, możemy niejako popaść w małe kompleksy, lecz w sumie nie ma najmniejszego sensu sądzić, że jesteśmy mniej urokliwym krajem.

plaża

Autor: Clement Larrive
Źródło: http://www.flickr.com

Bałtyk, piękne lasy czy góry – Zakopane, Szczawnica, etc., – w sumie każde z szesnastu województw w Polsce zapewnia dużo wrażeń (tu – ). Powinniśmy doceniać to co nasze, bo nierzadko zamiast latać po innych krajach, wypadałoby zwiedzić choćby stolicę własnego województwa. Oczywiście nikt nie sugeruje, że czymś w zupełności niedorzecznym jest latanie po całym świecie, ale można powiedzieć, iż trochę więcej zainteresowania swoją ojczyzną sprawiłoby sporą frajdę.

Choć należy być obiektywnym – zatem przyrodę mamy niesamowitą, ale akurat polskie miasta generalnie nie porażają pięknem. Głównie z powodu burzliwej historii, a potem PRL-u, który sprawił, że w centrach miast mamy ogromne blokowiska. Poza tym, rynek usług reklamowych w Polsce jest nieco niecywilizowany. Gdy wjeżdżamy do miast, dostrzec możemy dużo reklam. Wiadoma sprawa – trzeba uszanować prawa wolnego rynku, lecz trochę zrozumienia – Polacy mają prawo funkcjonować w odpowiednich warunkach. I tak jest przynajmniej kilka ciekawych miast w naszym kraju.

Odwiedź ten odnośnik – to żadnych wątpliwości świetna propozycja (https://junga.pl/szkolenia/kurs-intensywny-na-stopien-jachtowego-sternika-morskiego/), która na pewno bardzo Cię zaintryguje! Nie wahaj się zatem i zobacz już teraz.

Zwłaszcza malowniczy Kraków, Poznań, Łódź oraz nadmorski Gdańsk. Miejsce powstania Solidarności to bardzo ładne miasto (sprawdź też: które noclegi w Gdańsku polecacie na lato).

Tak naprawdę całe Trójmiasto – Gdańsk, lecz też Gdynia i nieduży Sopot, są kapitalnymi destynacjami. Długi spacer po Gdańsku pokaże nam, że na szczęście istnieją w naszym kraju ładne miasta, które do tego sprzyjają swoim mieszkańcom. Czyli w zasadzie przeciętny mieszkaniec Gdańska jest usatysfakcjonowany z funkcjonowania we własnej małej ojczyźnie. To wielce dobrze, ponieważ miasto może być bardzo brzydkie, oby ludzie byli szczęśliwi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*