Personal Banking, czyli dofinansowanie dla niedużych działalności

Jeśli osiągasz znacznie więcej aniżeli średnia krajowa, możesz poczuć się zasobnym gościem. Postarają się o to o to banki, dla których jesteś dobrym petentem. Podmioty o dochodach wyższych niż 5 tys. zł miesięcznie są dla banków opłacalnym segmentem rynku. Częstokroć zaciągają kredyty i używają kart, są stali finansowo i okazjonalnie mają trudności z oddawaniem osobistych pożyczek. Dla tej grupy odbiorców utworzono więc szczegółową odmianę usług pod tytułem personal banking.

Przedsiębiorcy przy komputerach

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Nazwa personal banking ma budować autorytet osób używających tych usług i podkreślać aspirację do luksusowego grona najbogatszych. Co oprócz nazwy zdobywają petenci ze przeciętnej półki? Własnego doradcę i okazje organizowania swoich spraw w oddzielnych strefach w oddziałach banku. Zamożny zdobędzie własnego doradcę i obsługę personal banking bez kolejki. Kilka lat istnienia Polski w Unii Europejskiej udowodniło biznesmenom, iż obficie wspomaga ona wszelkie działania idące do unowocześnienia firm i podwyższenia ich konkurencyjności. O środki na dotacja dla małych firm z tego źródła mają szansę ubiegać się drobne i umiarkowane jednostki chcące realizować struktury IT tworzenie aplikacji internetowych pomagające rządzenie przedsiębiorstwem także integrację firm. Pieniądze na dotacje mają fundować inwestycje technologiczne zezwalające na zawiązanie i udogodnienie kooperacji pomiędzy partnerami biznesowymi, również wzmacnianie konkurencyjności małych i średnich przedsiębiorstw na rynkach polskim i obcych (np. poprzez nabycie oprogramowania).
Biznesmen zaciekawiony pozyskaniem dotacji unijnej powinien zwrócić się w tej sprawie do Regionalnych Instytucji Finansujących (ich lista odnajduje się na stronie internetowej które użyczają bezpłatnych konsultacji w trakcie przygotowania wniosku. Odbierają także zapełnione wnioski. O miejscu złożenia wniosku o dotacje unijne przesądza miejsce projektu. Wypełniając dokumentację należy to czynić ogromnie pieczołowicie, bo każde błędy dyskwalifikują wnioskodawcę. Składający dokumentację mają możliwość również korzystać z kompetentnego wsparcia udostępnianego poprzez firmy, którym zależy, ażeby ich prawdopodobni użytkownicy mieli finanse na inwestycje.