Urlop na starym kontynencie z klimatem afrykańskim. Dobre podpowiedzi od fachowców

Wczasy pod palmami w Europie? Wyłapując państwa z tego rodzaju klimatem na pierwszy rzut oka skojarzymy kraje śródziemnomorskie. Spragnieni odpoczynku podróżnicy wybierają się częściej na wakacje w tzw. peryferiach tropikalnych. Gdzie konkretniej? Turystyka kwitnie zwłaszcza w archipelagach wchodzących w skład Hiszpanii: Balearach i Wyspach Kanaryjskich.

plaża

Autor: ErasmusOfParis
Źródło: http://www.flickr.com

Nie stołeczny Madryt, nie katedralna Barcelona, a słoneczny klimat jaki mają Grecja czy Wyspy Kanaryjskie przyciąga preferujących leżakowanie i plażowanie najbardziej. Do stolicy wysp korzystnie jest dostać się samolotem, przelot nie będzie balastem finansowym nawet dla turysty z mniej zasobnym portfelem. Podobnie kwestia wygląda z Balearami – archipelagiem złożonym z trzech wysp na Morzu Śródziemnym.

Miałeś szansę, by tu przeczytać ciekawy artykuł? Czekasz na więcej? Zatem kliknij stronę i przejdź na inną witrynę z przeróżnymi wątkami.

Oba cele wakacji, otoczone ciepłymi wodami Atlantyku i Morza Śródziemnego, mają w sobie odprężający klimat, oderwany od dużych metropolii i miejskiego zgiełku. Zachęca on zwolenników urlopowania w upalne lata czy delikatne zimy.

Europa Afryki, czy raczej afrykańska Europa?

Warunki zwrotnikowe klasyfikują bez wątpienia Wyspy Kanaryjskie jako wyspy należące do Afryki. Zarządcy jak i nastawienie „tubylców” są uznawane za europejskie. Archipelag zarabia głównie na turystach, co daje jedną trzecią lokalnych zysków. To raj dla tych, którzy… planują solidnie się obkupić tanimi rzeczami. Mimo, że Wyspy wchodzą w skład Unii Europejskiej, są wyłączone z obszaru celnego kontynentalnej wspólnoty. Wysokości tamtejszych podatków – w tym kluczowego od usług – są niższe w porównaniu do Europy.(Sprawdź: ).

Wypoczynek na Wyspach Kanaryjskich to również inne atrakcje. Śmiałkowie wodnego szaleństwa nie pominą windsurfingu. Swoje znajdą tu również amatorzy łowienia – w oceanicznych wodach trafiają się ławice tuńczyka, marliny, znajdą się też… ryby latające. Swoje pasje ulepszą płetwonurkowie, którzy przez okulary mogą obserwować podwodny świat Wysp Kanaryjskich.

Egzotyczna odskocznia, niepasująca do Europy, cieszy się już długo niemałą popularnością. Wyspy Kanaryjskie to wyjątkowa opcja na odpoczynek daleko od tłumów ściągających na południe Europy (Bałkany, Hiszpania), ale i bliższa przeciętnemu Polakowi niż Filipiny czy Malediwy. Jedno jest pewne – atrakcji wypoczynku tutaj na pewno nie zabraknie.