Nurkowanie w tropikach

Biuro podróży proponuje wycieczki na Karaiby. Wyspy Karaibskie to rejon pomiędzy kontynentami Ameryk. W skład Karaibów wchodzą: Antyle, Wyspy Bahama, Kajmany oraz część państw wyspiarskich leżących na Morzu Karaibskim.Karaiby zostały odkryte przez Krzysztofa Kolumba w 1492 roku i dość szybko skolonizowane przez mocarstwa europejskie.W sumie obejmują one obszar ok. 250 tys. km², zamieszkująca tam ludność przekracza 40 mln.

palma

Autor: Joe deSousa
Źródło: http://www.flickr.com

Dominikana – wycieczki

W skład wysp Karaibskich wchodzi Dominikana. To drugie co do wielkości, po Kubie – państwo na Morzu Karaibskim. Dominikana ma niezwykły urok. To istny raj na ziemi. Znajdują się tam liczne gaje palmowe, przepiękne plaże z białym piaskiem , przejrzyście czysta, błękitna woda oraznaturalne rafy koralowe. Tubylcy Dominikany są bardzo gościnni, pełni radości życia i ciągle uśmiechnięci. Dominikana zapewnia też wspaniałe egzotyczne smaki – soczyste owoce, świeże warzywa, doskonałe owoce morza oraz potrawy z grilla.

Na Dominikanie można zatem rozkoszować się wypoczynkiem na egzotycznych lub korzystać z różnorodnej oferty sportów. Można zagrać w golfa na najlepszych polach golfowych na wyspie lub nurkować, podziwiając fascynujący podwodny świat. Błękitne, czyste wody w koło Dominikany stwarzają idealne warunki do nurkowania. Znaleźć tam można naturalne rafy koralowe, ogrom ryb, jaskinie, a także zatopione wraki! Najlepszymi miejscami do nurkowania są między innymi: Bayahibe, La Caleta, San Juan, wyspy Saona i Watalina oraz od strony Atlantyku – Samana i Montecristi.

Odpoczywając na Dominikanie, warto wybrać się także na wycieczki fakultatywne. Oferujemy wycieczki do następujących miejscowości. Playa Cofresi to miejscowość położona około 6 km od Puerto Plata. Jest popularna dzięki obfitym pokładom bursztynu, egzotycznym plażom, rafom koralowym oraz pagórkowatej okolicy obrośniętą tropikalną roślinnością.Sosua to niebywale urokliwe miejsce zwane też karaibską Ibizą. Położone jest 20km na wschód od Playa Dorado. Plaże w tamtejszej okolicy zaliczane są do najpiękniejszych odcinków wybrzeża na Północy Dominikany.

windsurfing

Autor: Albert Torelló
Źródło: http://www.flickr.com

Dominikana – nurkowanie (sprawdź koniecznie: nauka nurkowania gdynia)
Jest to świetne miejsce do nurkowania, jednakże ze względu na niezwykle wysokie fale na plażach nie można uprawiać motorowych sportów w wodzie oraz windsurfingu. Sosua jest zatem wspaniałym miejscem dla turystów, szukających atrakcji i aktywnego odpoczynku. Bayahibe to niezwykle urocza wioska rybacka położona w niewielkiej zatoczce.Znajdują się tam charakterystyczne kolorowe domy, kawiarenki i restauracyjki, kutry rybackie oraz piękna plaża. To wszystko zapewnia spędzenie spokojnych wakacji. Zobacz naszą stronę