Jak latać za grosze?

Podróżujemy coraz chętniej i dalej, przede wszystkim ze względu na tanie bilety lotnicze. Wystarczy kilkadziesiąt złotych, spostrzegawczość i interesująca promocja tanich linii lotniczych, by kilka godzin polecieć na drugi koniec Europy. W dzisiejszych czasach jest to nie tylko wykonalne, ale dość łatwe. Jeśli nauczymy się kilku ważnych kwestii, będziemy w stanie przemierzyć świat wzdłuż i wszerz za przyzwoite pieniądze.

Startujący samolot

Autor: Mark Harkin
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze: bądź na bieżąco

Jeśli nie chcemy, aby umknęła nam jakaś informacja o tanich biletach, każdy dzień zaczynajmy od sprawdzania świeżych ofert. Warto również zapisać się do newslettera konkretnej linii lotniczej. Wystarczy przeznaczyć kilkanaście minut dziennie na zbadanie paru stron internetowych, aby powiększyć szanse na tanie latanie w wymarzonym kierunku i dobrej cenie.

Po drugie: bagaż podręczny

Możemy wiele oszczędzić na kosztach wojaży, jeżeli zmniejszymy nasz bagaż. Gdy wybieramy się w niedługą podróż, nie musimy zabierać ze sobą wielu rzeczy i wówczas wystarczy nam tylko bagaż podręczny. Na początku, loty wyłącznie z małym bagażem podręcznym mogą wydawać się niewykonalne, jednak to tylko pozory. Najczęściej dopuszczalny limit wagowy bagażu podręcznego, to dziesięć kilogramów.

Lądujący samolot

Autor: Ge.Ne
Źródło: http://www.flickr.com

Rzeczy składające się na tę wagę, mogą całkowicie wystarczyć na niejedną podróż, zwłaszcza po Europie. Pamiętajmy, że niektóre produkty, np.

Czy zainteresowała Cię autorska strona www (https://www.domki-letniskowe.pl/)? Bardzo mi przyjemnie. Świetnie będzie, jeśli stracisz jeszcze sekundę, by napisać swoją ocenę.

ubrania i kosmetyki, są w wielu krajach dużo tańsze, niż w Polsce, z tego względu nie warto płacić dodatkowych sum za ciężki ekwipunek. Dzięki zmniejszeniu wagi bagażu już na wstępie minimalizujemy koszty podróży i czas, ponieważ na lotnisku nie będziemy musieli czekać na nadanie bagażu, co jest istotne zwłaszcza przy krótkim czasie przesiadkowym.

Po trzecie: elastyczność

Chcąc kupić tanie bilety lotnicze, to my musimy dopasować się do terminu, w którym obowiązuje promocja, a nie odwrotnie. Jeśli natrafimy na bardzo atrakcyjne oferty, pamiętajmy, że czasu na decyzję jest naprawdę niewiele, gdyż ten sam bilet może równocześnie chcieć kupić ktoś w Australii, Norwegii lub Peru. Tanie loty, zwłaszcza w Polsce, rozchodzą się jak świeże bułeczki. Jeśli chcemy zwiększyć swoje szanse na nabycie biletu w dobrej cenie, szukajmy lotów na dni w środku tygodnia, przeloty w niskich cenach pojawiają się na loty we wtorki, środy i czwartki. Unikajmy podróżowania w weekendy, bo w tym czasie lata najwięcej ludzi i cena często jest wyższa.