Jaki jest standard różnorodnych hoteli? Jakimi kwestiami się różnią? Czy są specjalnie pokoje np. dla rodzin?

Standardowe wyposażenie pokoju hotelowego jest znane większości z nas, ponieważ to takie hotele są dość często wybierane przez dużą ilość gości. W takim pokoju oczywiście znajduje się łóżko, stolik nocny oraz półka przy każdym miejscu gdzie śpimy. W takim pokoju na pewno powinna znajdować się szafa, lustro oraz lampka nocna. W większości takich pokojów odnajdziemy też telewizor oraz radio. Jak prezentuje się wyposażenie dla hoteli w innych rodzajach pokoi?

w hotelu SPA

Autor: Porto Bay Hotels & Resorts
Źródło: http://www.flickr.com
Odnośnie pokoju w klimacie standardowym to nie możemy zapominać, że na wyposażeniu jest także łazienka. Są różne łazienki, różnie wyposażone, w zależności od standardu hotelu. W łazience są ręczniki kąpielowe oraz zestaw mydełek dla każdego gościa. W lepszych hotelach znajdują się suszarki do włosów, wagi, a nawet zestawy pozostałych kosmetyków. Innym rodzajem pokoju jest pokój rodzinny. To najczęściej rozbudowana wersja pokoju w klimacie standardowym. Mają większą powierzchnię, natomiast wyposażenie nie różni się znacząco od modelu standardowego – Profil Cosmetics.

Może być jednak dopasowane do przyjęcia większej liczby gości. To oznacza, iż może znajdować się w nim większa szafa czy więcej krzeseł. Apartamenty to pokoje o standardowym wyposażeniu, posiadają jednakowoż aneks kuchenny, naczynia oraz sztućce.

W sieci znajdziesz wiele bardzo ciekawych informacji – jeżeli chcesz poznać kolejny – sprawdź na serwisie a nie pożałujesz!

W tego rodzaju pokojach można samodzielnie przyrządzić posiłki. Niekiedy może zdarzyć się, iż w apartamencie mogą być dwa oddzielnie pomieszczenia, na przykład dla dzieci. Co więcej, duża liczba hoteli świadczy dodatkowe usługi, takiego rodzaju jak budzenie, pralnia czy room service. W ofercie może się także znaleźć zamawianie taksówek, informacja turystyczna albo przechowywanie wartościowych przedmiotów w sejfie. W zależności od typu hotelu, część tego rodzaju usług może być płatna.

Te wpisy z serwisu, które znajdziesz po kliknięciu na ten link bez dwóch zdań okażą się użyteczne – są one godne uwagi i mogą Cię miło zaskoczyć.

Dosyć często jesteśmy w stanie znaleźć barek w pokoju, ale jest to raczej opcja dodatkowa oraz płatna. Opłatę za skonsumowane produkty, a znajdują się tam napoje, też alkohol i małe przekąski powinno się regulować pod koniec pobytu, podczas wymeldowania. W każdym z pokojów musi być cennik produktów z mini barku. Jak więc widzimy, wyposażenie dla hoteli jest bardzo różnorodne i jeżeli jest to dla nas konieczne należy zawsze zwrócić na to uwagę. To zwłaszcza istotne, gdy mamy w pełni doprecyzowane wymagania co do hotelu, wiemy czego chcemy, na co liczymy i jak dużą cenę jesteśmy w stanie za to zapłacić.