Życie na kredycie

Ostatnio sporo mówi się o tym ile to ludzie muszą zapłacić za kredyt w innej walucie. Czuć wyraźnie, że coś jest nie tak, ale osoby, które nie mają żadnej pożyczki, nie za bardzo się tym przejmują. Ale, gdy dochodzi do ciężkiej sytuacji i potrzebujemy szybkiego zastrzyku gotówki rodzi się pytanie, czy opłaca się wziąć kredyt?

kredyt

Autor: Simon Cunningham
Źródło: http://www.flickr.com
Tu nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Prawda jest taka, że wszystko jest zależne od osobistej sytuacji danej osoby. Oczywiście możemy uogólnić i stwierdzić, że tak warto wziąć kredyt. Ale musielibyśmy dorzucić do tego sporo istotnych zdań. Mianowicie, jeśli już bierzemy kredyt, to tylko w banku. Nie ma sensu wybierać się po pożyczki w jakiś para bankach. W tego typu sytuacjach bardzo często trzeba spłacić nawet 300 procent kwoty, którą otrzymaliśmy. Nie jest to dobra sprawa dla ludzi, którym i tak przecież brakuje pieniędzy. Tak, więc jeżeli brać kredyt to jedynie w zwykłym banku. Na sto procent zaraz odezwą się ludzie, którzy wzięli kredyt w obcej walucie w normalnych bankach, a wydaje im się, że ktoś ich oszukał. Otóż w tym momencie należy wspomnieć o drugiej ważnej zasadzie, kiedy chcemy wziąć kredyt to tylko w tej walucie, w której zarabiamy. Oczywiście, instytucje finansowe mówiły ludziom, że

Karta kredytowa na zakupy

Źródło: http://pixabay.com/

nie mają oni zdolności kredytowej w rodzimej walucie i wciskali im kredyt w walucie obcej. Cóż na to, co już się zdarzyło wpływu brak, trzeba przy kredytach, po prostu, spróbować jasno myśleć, chociaż nie jest to łatwe.

Kredyty są dla ludzi

Bywa tak, że chcielibyśmy zakupić, coś ponad stan. Często nie jest to coś ogromnego, ale nie mamy pieniędzy od tak na taką rzecz. Wtedy przychodzi do głowy myśl, żeby wziąć pożyczkę w banku, ale czy w dzisiejszych czasach czy opłaca się wziąć kredyt?

Nie jest to proste pytanie, ale można powiedzieć, że tak. Jeżeli nie doprowadzi on do tego, że rata zacznie pożerać 75% naszych dochodów, to możemy brać kredyt, który da nam możliwość zakupu rzeczy, na którą bez kredytu nie znaleźlibyśmy pieniędzy. Pamiętajmy, że, kiedy będziemy starać się o kredyt warto najpierw sprawdzić ofertę w paru bankach, by wybrać tę, która będzie dla nas najbardziej korzystna. Powinniśmy również pamiętać, że koszt kredytu to nie tylko rata, do tego dochodzą ubezpieczenia i wiele innych opłat. Tak, więc nie podpisujmy umowy w banku bez przeczytania jej. Poza tym pracownik w banku jest zobowiązany do udzielenia nam odpowiedzi na wszystkie pytania.