Kupno auta w stanie używanym

Istnieje sporo ludzi, którzy decydują się na zakup wozu używanego, bowiem zakup nowego nie leży w ich możliwościach pieniężnych. Lecz używane samochody to wyzwanie pełne haczyków, jakich nie można banalizować. Rezerwa i rozwaga mogą ocalić przed kłamstwem, albo nieprzewidzianymi kosztami.

kierowca

Autor: Thomas Cloer
Źródło: http://www.flickr.com
Każdego roku jest importowanych do kraju ogromnie duża liczba wozów w różnym stanie technicznym, a ich średni wiek wynosi niemal 10 lat. Należy z namysłem podchodzić do ofert o niezwykle interesujących cenach. Są różne uzasadnienia, lecz zwykle idzie o prędką sprzedaż nieprawnego, lub bardzo wyeksploatowanego samochodu używanego. Nie wszyscy sprzedający używane samochody są nieuczciwi. Podstawową zaletą zakupu takiego samochodu jest stosunkowo niska cena. Nowe samochody, już po odjechaniu z salonu tracą ok. 20 –30% ceny. Wybierając auto używane, jest możliwość trafić na autentyczną gratkę. Jego koszt zależy od wielu czynników, między innymi od jego wieku, lub także stanu technicznego. Wiadomym jest również,

właściciel samochodu

Autor: Paulo Henrique Rodrigues
Źródło: http://www.flickr.com

że nabywając używane samochody nie należy sugerować się wyłącznie małą zapłatą.

Wybierając auto używane, z pewnością będzie można zezwolić sobie na lepsze wyposażenie, aniżeli w sytuacji kupna wozu nowego. Trzeba się również zastanowić, czy lepiej kupować młodsze auto kategorii średniej, czy może w podobnej cenie auto starsze, ale lepszej klasy. Wiedzieć należy jednak, że najczęściej wozy lepszej klasy, to automatycznie bardziej wartościowe naprawy i części wymienne.

Wybierając używane samochody, bierzemy pod uwagę sumę jaką chcemy na to ofiarować. Poza tym powinno się zwrócić czujność na solidność, małe spalanie i wydatki eksploatacyjne powiązane z utrzymaniem i naprawą ewentualnych felerów.Sektor samochodów używanych jest niezwykle duży, co sprawia, iż każdy powinien odnaleźć w nim dokładnie to, czego wypatruje. Aby dotrzeć do interesującego ogłoszenia, trzeba przeznaczyć długie godziny na szukanie oferty doskonałej i posiadać odrobinę szczęścia. Zaletą pojazdów używanych jest ich cena. Dzięki sektorowi wtórnemu owe auto jest w stanie nabyć każdy, nawet jak ma niedużą sumę.