Może odpoczynek w słonecznej Hiszpanii?

Gdy spytamy losową osobę o to jaka wyspa na Starym Kontynencie jest niemal rajem, nierzadko usłyszymy, że niesamowita jest położona na terenie Hiszpanii Majorka.

egzotyczna plaża

Autor: Timothy J Carroll
Źródło: http://www.flickr.com

Naprawdę nie może dziwić spora estyma jaką wśród polskich podróżnych – choć także wśród na przykład Niemców, cieszy się owa wyspa. W sumie wypoczywając na Majorce można pomyśleć, iż jest ona przede wszystkim okupowana przez Niemców i Anglików. To akurat nic złego, nie są to narody, które są w stanie zniszczyć wczasy, to akurat pewne. Pomyślmy z jakich powodów Hiszpania jest tym państwem, do którego naprawdę warto pojechać.

Piękna pogoda, multum słonecznych dni – to na pewno główna różnica pomiędzy Hiszpanią, a Polską. Gdy jedziemy do Hiszpanii, naturalnie w sezonie wakacyjnym, który jest całkiem długi, możemy pewność, że nie będziemy narzekali na deszcz. Można śmiało rzec, iż taka osoba, która kompletnie nie może sobie poradzić z wysokimi temperaturami musi szukać trochę zimniejszego celu – może Hel jest takim miejscem? Jednakże dla podróżnego, który lubi ponadprzeciętnie wysokie temperatury, pewnie nie ma lepszego miejsca, aniżeli !

Hiszpania jest niezwykle różnorodna – a więc spokojnie mamy możliwość wypocząć w kontynentalnej części owego kraju, na przykład w Alicante, ale również niesamowite wyspy oraz wysepki gorąco nas zapraszają. Szczególnie należy docenić Majorkę, która jakby nie patrzeć została nieco opisana już na samym początku artykułu.

Czyż rozpatrywany post nie jest emocjonujący? Jeżeli tak uważasz, kliknij tu – zalecamy ten serwis, ponieważ odnajdziesz w tamtym miejscu przykuwające wzrok teksty.

Dużym plusem Majorki jest niewątpliwie to, że może zaoferować dużo więcej, aniżeli wyłącznie świetne hotele, jedzenie, bardzo dobry alkohol oraz całą resztę, która jest czymś typowym wśród sporej ilości miejsc.

Jednakże Majorka to także dużo niezwykłych zabytków – czymś w zupełności nieakceptowalnym jest niewykupienie przynajmniej jednej z wycieczek! Są te miejsca, w których oprócz plażowania, kąpieli, uprawiania sportów wodnych, itp., niemalże podróżni nie mają niczego interesującego do roboty. Na całe szczęście Majorka jest także rajem dla człowieka, które uwielbia wynająć auto i zwiedzić coś fajnego (więcej na ). Poza tym, Hiszpania jest w ostatnim czasie nieco tańszą destynacją. Pewnie niemała w tym wszystkim „zasługa” kryzysu ekonomicznego, który w samej Hiszpanii zdołał wyrządzić znaczne szkody.