Jak najbardziej korzystniej spędzać wolny czas? Na pewno w pięknej lokalizacji z dodatkowymi atrakcjami. To gwarantuje Ciechocinek

Największe i najbardziej rozpoznawalne nizinne uzdrowisko znajduje się na terenie województwa kujawsko – pomorskiego. Jego symbolem oraz wizytówką są tężnie oraz popularny Grzyb – fontanna solankowa, znajdująca się w centrum uzdrowiska. To słynne uzdrowisko to dobrze znany setkom wczasowiczów Ciechocinek.

uzdrowisko

Autor: http://lazienkiresort.com
Źródło: http://lazienkiresort.com
Ciechocinek to przede wszystkim słynne, drewniane tężnie solankowe, które należą do największych na Starym Kontynencie.

Jeśli uważasz, że informacje opisane w tym artykule są absorbujące, sprawdź także ten link – to unikalna strona (https://www.hotelarkonpark.pl/pakiety/szczegoly-pakietu?OfferID=212589), na której znajdziesz pokrewne tematy.

Powstały one w latach 20-tych XIX wieku. Jak na prawdziwe uzdrowisko przystało, Ciechocinek może się poszczycić również niezwykłym Parkiem Zdrojowym. Park ten od 1975 roku służy przybywającym tu na urlop lub na kurację turystom. W parku tym istnieje pijalnia wód, postawiona pod koniec XIX wieku w tak modnym w tamtych uzdrowiskach stylu szwajcarskim. Kolejnym ciekawym obiektem w parku jest muszla koncertowa. Następnym unikatowym obiektem, jakim może się poszczycić Ciechocinek, jest cerkiew z końca dziewiętnastego wieku, jaką wznieśli cieśle z Uralu.

Dzisiaj jest to jedyny w tej części Starego Kontynentu zabytek, jaki został zbudowany w stylu uralskim. Dzięki takim atrakcjom popularne uzdrowisko jest miejscem jeszcze bardziej ciekawym, a Ciechocinek chętnie odwiedzają i ci, dla jakich najistotniejsze jest zwiedzanie interesujących zabytków.

Jeśli chcesz poznać większą ilość danych na omawiany temat, to zerknij na opublikowany (http://www.hotel-zubrowka.pl) wpis a znajdziesz pokrewne ciekawe informacje.

W Ciechocinku rzeczywiście korzystnie wypocząć, zwłaszcza, że mamy wiele możliwości. Sanatorium Ciechocinek to niezliczona liczba miejsc noclegowych, gdzie można naprawdę wypocząć oraz nabrać sił na nowe wyzwania. Wybór jest naprawdę spory i różnorodny, gdyż poza standardowymi noclegami, bez żadnych atrakcji mamy te bardziej komfortowe propozycje, jak spa. SPA, to określenie wywodzi się z języka łacińskiego i znaczy „Sanus Per Aquam”, w wolnym tłumaczeniu zdrowie dzięki wodzie. Zdrowotny charakter wody używa się na różne sposoby w kąpieliskach.

wakacje

Autor: Polska Zielona Sieć
Źródło: http://www.flickr.com
Tak spędzony czas zaprocentuje lepszą kondycją, humorem i ogólnym optymizmem. Coraz więcej osób jak wybiera się na wakacje, to korzysta z możliwości spa, gdyż to świetne uzupełnienie całkiem miłego pobytu w jakimś pięknym miejscu. Warto się na to zdecydować wybierając się do Ciechocinka, a nasze zadowolenie będzie jeszcze bardziej odczuwalne. Zwłaszcza korzystnie zdecydować się na taki urlop w fajnym miejscu z dodatkami jak spa. Wtedy będziemy maksymalnie wypoczęci i zrelaksowani.