W jaki sposób prawidłowo dbać o włosy i które produkty stosować?

Niemal każdy marzy o cudownych, zadbanych włosach. Niejednokrotnie jednak nie przywiązujemy prawidłowej wagi do produktów jakich używamy, nie mamy pojęcia też, co jest bardzo dobre dla naszej fryzury. Jeżeli chcemy zadbać o nasze włosy, warto dobierać to, co jest dla nich najbardziej odpowiednie i wiedzieć do jakiego rodzaju włosów zaliczają się nasze.

kliknij tu

Autor: Sten Dueland
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim warto określić jaki typ włosów mamy. Te o dobrej sprężystości, z połyskiem, które bez problemu się układają, to włosy normalne, jeśli natomiast są sztywne, łamią się i niełatwo je ułożyć – są suche. Osobnej pielęgnacji wymagają również włosy przetłuszczające się i łupież. Największej pielęgnacji będą z pewnością potrzebowały zniszczone włosy. Warto określić jaki rodzaj włosów posiadamy, za pomocą tych informacji o wiele prościej będzie nam wybrać odpowiedni szampon. Należy mieć świadomość, że dopasowanie szamponu jest niezwykle ważne. Choć podstawowym zadaniem takich produktów jest mycie, nieodpowiednio wybrany może uszkodzić kondycję naszych włosów. Przykładowo włosy farbowane wymagają specjalnej pielęgnacji, a szampon do włosów farbowanych zapobiegnie wypłukiwaniu koloru. W szczególności ma to miejsce w czasie koloryzacji na czerwono i rudo. Po farbowaniu chcemy, by połysk oraz barwa utrzymywały się jak najdłużej. Odpowiedni szampon do włosów farbowanych może nam w tym pomóc. U osób mających włosy normalne mocne nawilżanie nie jest konieczne. Wystarczające będzie regularne stosowanie odżywek i masek (raz w miesiącu.

Piękne i zdrowe włosy

Autor: Fotolia.com
Źródło: Fotolia.com
Włosy suche należy dobrze i często nawilżać, w dodatku podcinać i unikać obciążania. Prawidłowym krokiem jest również rezygnacja z używania suszarki. Jeżeli mamy problem z łupieżem, prawidłowego szamponu należy używać minimum dwukrotnie w tygodniu, rzecz jasna w sytuacji, gdy informacja na opakowaniu nie zaleca inaczej. Jeśli mamy zniszczone włosy powinno się porzucić stosowanie prostownicy lub lokówki, a w wypadku kiedy mimo wszystko to czynimy, należy zapoznać się dokładnie ze specyfiką produktu i ocenami. Obecnie opinie niezwykle łatwo znaleźć w Internecie. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę takie frazy, jak np. „najlepsze prostownice” lub sprecyzować o konkretną firmę, przykładowo: „prostownica ghd opinie” (w temacie). W wynikach otrzymamy wszelkie niezbędne nam dane. Pielęgnowanie włosów to trudne zadanie, jednak całkowicie możliwe. Jeśli zależy nam na zdrowym, cudownym wyglądzie noszonej fryzury, warto o to zadbać. Codzienna pielęgnacja może stać się nawykiem, co zdecydowanie pomoże naszym włosom.