Podlasie – obszar państwa polskiego, który dobrze byłoby odwiedzić

Wśród regionów naszego kraju wzbudzających podziw znajduje się Podlasie. Ten zróżnicowany pod względem historycznym oraz architektonicznym teren oferuje naprawdę ogrom atrakcji. Doskonale sprawdza się jako miejsce na wypoczynek – zarówno latem, jak i zimą. Podlasie jest jednym z tych regionów państwa polskiego, który może szczycić się wyjątkowo bogatą historią.

białystok

Autor: Tony Bowden
Źródło: http://www.flickr.com
Na przestrzeni kolejnych lat miały tutaj miejsce najróżniejsze wydarzenia o mniejszej bądź donioślejszej randze. Mało kto pamięta, że obszary, które teraz określane są mianem Podlasia, stanowiły część państwa Pierwszych Piastów. Prawa do tych obszarów rościli sobie Litwini, książęta władający Rusią oraz możni Mazowsza. Niesnaski między królem Jagiełło a stojącym na czele Litwy księciem Witoldem zaowocowały tym, że Podlasie przechodziło z rąk do rąk. Wiek XIX to czas, kiedy część Podlasia znalazła się pod władaniem Rosji. Pozostała włączona została do Księstwa Warszawskiego, a następnie Kongresowego. Po odzyskaniu niepodległości Podlasie znalazło się w granicach Rzeczypospolitej.

Podlasie to przede wszystkim zachwycająca multikulturowość, co widać w każdym miejscu. Już decydując się na noclegi na Podlasiu, można to zauważyć – Wystarczy zatrzymać się tu w okresie letnim, gdy odbywają się różne festyny z potrawami regionu. Spróbować można dań nie tylko polskich, ale także litewskich i tatarskich.

ekscytujący artykuł? Jeżeli tak myślisz, kliknij bez wahania tutaj, gdyż te materiały na pewno również uznasz za warte zerknięcia (http://ekotur.wroclaw.pl/langs/pl/index.php)!

Każde danie smakuje wybornie! Ci, którzy ubóstwiają wypoczynek w bliskości z naturą powinni zdecydować się na noclegi na Podlasiu. Obecne są tu rezerwaty przyrody, parki narodowe oraz lasy, w których zobaczyć można urozmaicony świat roślin i zwierząt.

Czy zdziwił Cię ten tekst? Żeby poznać zagadnienie kliknij tu i poznaj więcej szczegółów (http://www.hotelmikolajki.pl/hotel/pokoje) – z pewnością będą dla Ciebie zaskakująco interesujące.

Puszcza Białowieska to nie jedyna atrakcja! Warte polecenia są takie tereny, jak Kładka Nad Narwią, Silvarium oraz Arboretum. Architektura kościelna to kolejne atrakcje.Podlasie to także region architektury sakralnej. Obecnych jest tutaj bardzo dużo obiektów kultu religijnego, które wzbudzą zachwyt nie tylko w ludziach wierzących. Godny uwagi jest Klasztor Kamedułów – duchownych, których jedną z reguł jest nie mówienie. Święta góra Grabarka to miejsce święte dla wyznawców Prawosławia. Pasjonaci sztuki muszą odwiedzić Muzeum Ikon leżącego w Supraślu. To rzecz jasna nie wszystkie zabytki zasługują na zwiedzenie.