Jak to cudownie, kiedy możemy czasami gdzieś pojechać, przykładowo, do uroczego uzdrowiska

Żeby radować się życiem, nie narzekać za bardzo na zdrowie, należy co pewien czas uciec od codziennych obowiązków. To prawda, iż większość z nas wakacje ma raz w roku, pomimo to są przecież też weekendy, więc wtedy możemy gdzieś się zaszyć i odpocząć, napełnić się wspaniałym uczuciem czasu wolnego.

www

Autor: Unique Hotels
Źródło: http://www.flickr.com

Taki wyjazd jednak nie może być nieprzemyślany i bez sensu, korzystnie więc zaplanować go z wyprzedzeniem, a jednocześnie wybrać się do naprawdę pięknego miejsca, jak przykładowo Polanica Zdrój. Polanica ma bogatą historię. Pierwsze wzmianki są już obecne w księgach sądowych miasta Kłodzka, zaś już w XVI wieku sławne stały się też źródła wód mineralnych. Można odnaleźć wypowiedź kłodzkiego kronikarza – Aeluriusa, podkreśla on zalety zdrowotne i smakowe źródeł polanickich. Sława była tak znaczna, iż wody te wożono do odległych miejscowości, czy to na zabawy, wesela czy pozostałe uroczystości. Rok przełomowy, który zaważył na dziejach Polanicy przypada na 1828. W tym czasie właścicielem miasta został Józef Gromis. To on rozpoczął

Łóżko hotelowe

Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com

zagospodarowanie źródeł.

W owym okresie postawił małą pijalnię i drewniane łazienki. Od tego czasu rozpoczyna się prawdziwa historia Polanicy jako rozpoznawalnego uzdrowiska. Już wtedy było pięć źródeł wód mineralnych, najbardziej jednakowoż były używane dwa z nich, bo były w najwyższym stopniu wydajne – „Źródło Józefa” i „Źródło Jerzego”. Później było jeszcze lepiej, gdyż w roku 1873 łazienki kupił Hoffman – wrocławski przemysłowiec. Zlecił przeprowadzenie analiz, które wykazały, iż źródła polanickie dorównują, a czasem i przewyższają wody dusznickie. Nie pozostało to bez reakcji, bo już od 1875 roku wzrasta liczba kuracjuszy.

W tamtym okresie kuracja trwała cztery do sześciu tygodni. Podczas jej trwania zalecane były kąpiele mineralne, stosowano również kurację pitną. Aktualnie Polanica Zdrój to miejscowość uzdrowiskowa, w której na stałe mieszka siedem i pół tysiąca osób. Położona jest na wysokości 380-410 m n.p.m. Otoczona jest przez Sudety, góry niezbyt wysokie, ale piękne, tajemnicze i niekomercyjne. Uzdrowisko leży w pięknej dolinie rzeki Bystrzycy Dusznickiej. Te położenie sprawia, iż zimy są tu łagodne, a lata z dużą ilością słońca. Polanica czeka na Ciebie o każdej porze roku. Wyszukaj w wyszukiwarce Hotel (spa w białowieży) Polanica Zdrój (Hotel Villa Alina w Polanicy Zdrój) i zarezerwuj miejsce. Zwłaszcza miej to na uwadze w okresie letnim, jak ruch turystyczny jest największy.