Jak się ma turystyka? Ranking hoteli w Polsce

Jak najbardziej korzystniej spędzać wolny czas? Na pewno w pięknej lokalizacji z dodatkowymi atrakcjami. To gwarantuje Ciechocinek

Największe i najbardziej rozpoznawalne nizinne uzdrowisko znajduje się na terenie województwa kujawsko – pomorskiego. Jego symbolem oraz wizytówką są tężnie oraz popularny Grzyb – fontanna solankowa, znajdująca się w centrum uzdrowiska. To słynne uzdrowisko to dobrze znany setkom wczasowiczów Ciechocinek.

uzdrowisko

Autor: http://lazienkiresort.com
Źródło: http://lazienkiresort.com
Ciechocinek to przede wszystkim słynne, drewniane tężnie solankowe, które należą do największych na Starym Kontynencie. Powstały one w latach 20-tych XIX wieku. Jak na prawdziwe uzdrowisko przystało, Ciechocinek może się poszczycić również niezwykłym Parkiem Zdrojowym. Park ten od 1975 roku służy przybywającym tu na urlop lub na kurację turystom. W parku tym istnieje pijalnia wód, postawiona pod koniec XIX wieku w tak modnym w tamtych uzdrowiskach stylu szwajcarskim. Kolejnym ciekawym obiektem w parku jest muszla koncertowa. Następnym unikatowym obiektem, jakim może się poszczycić Ciechocinek, jest cerkiew z końca dziewiętnastego wieku, jaką wznieśli cieśle z Uralu.

Dzisiaj jest to jedyny w tej części Starego Kontynentu zabytek, jaki został zbudowany w stylu uralskim. Dzięki takim atrakcjom popularne uzdrowisko jest miejscem jeszcze bardziej ciekawym, a Ciechocinek chętnie odwiedzają i ci, dla jakich najistotniejsze jest zwiedzanie interesujących zabytków. W Ciechocinku rzeczywiście korzystnie wypocząć, zwłaszcza, że mamy wiele możliwości. Sanatorium (sanatorium truskawiec ukraina) Ciechocinek to niezliczona liczba miejsc noclegowych, gdzie można naprawdę wypocząć oraz nabrać sił na nowe wyzwania. Wybór jest naprawdę spory i różnorodny, gdyż poza standardowymi noclegami, bez żadnych atrakcji mamy te bardziej komfortowe propozycje, jak spa. SPA, to określenie wywodzi się z języka łacińskiego i znaczy „Sanus Per Aquam”, w wolnym tłumaczeniu zdrowie dzięki wodzie. Zdrowotny charakter wody używa się na różne sposoby w kąpieliskach.

wakacje

Autor: Polska Zielona Sieć
Źródło: http://www.flickr.com
Tak spędzony czas zaprocentuje lepszą kondycją, humorem i ogólnym optymizmem. Coraz więcej osób jak wybiera się na wakacje, to korzysta z możliwości spa, gdyż to świetne uzupełnienie całkiem miłego pobytu w jakimś pięknym miejscu. Warto się na to zdecydować wybierając się do Ciechocinka, a nasze zadowolenie będzie jeszcze bardziej odczuwalne. Zwłaszcza korzystnie zdecydować się na taki urlop w fajnym miejscu z dodatkami jak spa. Wtedy będziemy maksymalnie wypoczęci i zrelaksowani.
Back To Top