Niezapominania historia w Zakopanem

Autor: www.nartyslowacja.pl

Zakopane, nazywane zimową stolicą Polski, jest intrygujące o każdej porze roku, nie tylko, gdy przysłowiowe mrozy zakują czubki gór. W obrzeżach miasta ma lokalizacjechoćby Tatrzański Park Narodowy. Zakopane położone jest u stóp Tatr, co umożliwia coroczną koordynację pucharu świata w skokach narciarskich na Wielkiej Krokwi. Sanatoria i hotele wypoczynkowe zachęcają do przyjazdu miłośników gór z kraju i całego świata przez cały rok. Zróżnicowana baza schroniskowa sprzyja turystyce i rekreacji. Jeżeli jednak chodzi o Zakopane to oferuje bardzo zróżnicowane ceny, zatem przed wyjazdem zalecane jest przejrzeć oferty kilku pensjonatów.

Tatry

Autor: Szift
Źródło: www.flickr.com

Jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji jest kolejka liniowo-terenowa na Gubałówkę. turyści z upodobaniem korzystają również z kolejki liniowej na Kasprowy Wierch bądź kolei liniowo-krzesełkowej na Butorowy Wierch. Ponadto rozmaite festiwale i bankiety folklorystyczne takie jak Jesień Tatrzańska czy też Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich przyciągają wielu zapaleńców. Zakopane jest także obszarem wyjściowym na większość szlaków turystycznych w Tatry.

Jeżeli wybieramy apartamenty apartamenty na wynajem szklarska poreba kasprowicza 13 w Zakopanem oferuje nieco tańsze opcje latem. Jednakże uroki gór i piesze wycieczki najlepiej zaplanować przecież we wrześniu. Planując wyjazd do zakopanego lub okolic warto wcześniej poczytać trochę informacji o atrakcjach, propozycjach pobytu dla całej rodziny, grupy bądź turysty indywidualnego w zależności od potrzeb. Zakopane nie jest niedużym miastem i łatwo się w nim pogubić, należy nie zapomnieć też zatem o zakupie mapy miasta.

Tatry

Autor: hosiawak
Źródło: www.flickr.com

Na niektórych planach miasta wskazane są noclegi w Zakopanem. Zakopane pozwala również poznać zwyczaje góralskie i mowę, a przeważniesmak oscypków. Restauracje i karczmy regionalne zawierają w swojej menu także grzańce winne i specjały góralskie. Latem można pojechać do Aquaparku, a zimą jeździć po stokach górskich na nartach bądź na desce.

Przed pójściem na górski szlak turystyczny, zaleca się sprawdzić pogodę, temperaturę, prędkość wiatru oraz warunki biometeorologiczne. Podczas pieszych wycieczek górskich należy być roztropnym i czujnym. Zakopane to także piękne zabytki, pomniki, muzea, teatr o bogatym repertuarze. Po wyodrębnionych ścieżkach można także przygotować wyprawy rowerowe. Przed wejściem na Gubałówkę, górale i góralki rozkładają stragany, zachęcając turystów jedzeniem i oryginalnymi strojami.

Źródło: Eholiday.pl