Co ma do zaoferowania Kraków turystom? Na pewno wyjątkowe zabytki, ale jednocześnie coś ponadto

Dla gości, którzy są w Krakowie, Rynek Główny jest miejscem wyjątkowo ważnym. To przy nim wznoszą się te budowle, które koniecznie należy zobaczyć podczas wycieczki po tym mieście.

To rzeczywiście koło Rynku Głównego oczekują na nas Sukiennice oraz znany Kościół Mariacki. To tu jesteśmy w stanie podziwiać słynny pomnik Adama Mickiewicza czy delektować się widokiem Wieży Ratuszowej – jedynej pamiątce po dawnej siedzibie władz miejskich.

Kraków - rynek
Uwagę mogą przyciągnąć także kościoły św. Wojciecha czy św. Barbary, którym także warto poświęcić trochę więcej zainteresowania. To mniej znane, ale bardzo ciekawe zabytki, z których Kraków może być dumny. Ich zwiedzenie to świetna propozycja dla tych, którzy pragną urozmaicić program swej wycieczki po mieście i ujrzeć jego najbardziej interesujące budowle – w tym i te trochę mniej popularne wśród turystów bardzo chętnie odwiedzających Kraków.

Obok Rynku Głównego czekają także na nas liczne kamienice z różnorodnych okresów historycznych a także służące kiedyś najbogatszym mieszczanom pałace. Słynny Pałac Pod Baranami lub Pałac Pod Krzysztofory to dwa najciekawsze przykłady, na które koniecznie musimy zwrócić uwagę w okresie wycieczki po Starym Mieście.

Ten proponowany wpis zawiera podobne dane na opisywany wątek. Koniecznie zbadaj to teraz, ponieważ uzyskane informacje zupełnie Cię wciągną.

Starówka może się również pochwalić cudownymi kamieniczkami. Wiele z nich zachęca swymi zabytkowymi wnętrzami tych turystów, dla jakich noclegi w miejscach urządzanych w obiektach sprzed wieków są wielką atrakcją. W okolicach Rynku Głównego na brak miejsc tego typu narzekać nie można. To dzięki nim planowanie wycieczki po dawnej stolicy Polski staje się znacznie łatwiejszym zadaniem.

Centrum handlowe

Autor: Random Retail
Źródło: http://www.flickr.com
Dla ciekawych aktualnych rozrywek Kraków również oferuje wiele atrakcji. Zwłaszcza centrum handlowe Kraków oferuje raj dla kochających zakupy. Kraków bowiem to miejsce typowo historyczne, zabytkowe, lecz także coraz bardziej współczesne (nowe centrum handlowe Kraków).

Jeśli prezentowana kwestia Cię interesuje i musisz ją poznać lepiej, więcej przeczytasz tutaj – to nieco odmienny punkt widzenia na taką sprawę.

Chociaż czuć w nim ducha przeszłości, to jednakowoż współczesność wkracza tu powolutku, a widać to chociażby po takim miejscach, jak różne centra handlowe. Dlatego będąc w Krakowie korzystnie poza zwiedzaniem zabytków, zobaczyć współczesne świątynie konsumpcjonizmu, co oznacza wielkie centra handlowe. Być może w wielu miastach są do siebie podobne, ale jednakże każde miasto ma pewne wyjątkowe sklepy, często zaaranżowane w dawnych przestrzeniach.