Masz w planach odwiedzić Dolny Śląsk. Miej na uwadze, że jest tu do zobaczenia nie tylko stolica Dolnego Śląska, są pozostałe piękne miejsca

Jedną z tych lokalizacji, jakiej powinniśmy poświecić trochę więcej uwagi w czasie wycieczki po województwie dolnośląskim, jest Brzeg Dolny. Jedną z najważniejszych atrakcji jest tu Muzeum von Hoyma a także pałac, który także przypomina o tym istotnym rodzie. Zwiedzanie tych obiektów to zajmująca lekcja historii dla tych, dla jakich Dolny Śląsk to przede wszystkim wspaniała przeszłość. Pałac, jako wspaniała rezydencja z drugiej połowy 18 wieku, z całą pewnością zasługuje na uwagę. Za sprawą renowacji fasady pałacowe prezentują się bardzo dobrze, a turyści mogą podczas swej wycieczki zapoznać się z jedną z ciekawszych rezydencji w tej części Polski.

Korytarz hotelowy

Autor: Torsten Maue
Źródło: http://www.flickr.com
Brzeg Dolny może się jednakowoż pochwalić i innymi ciekawostkami.

Odczuwasz chęć na nowe ciekawe artykuły? Nie ociągaj się! Przygotowaliśmy ich przecież dużo. Zatem naciśnij (http://goldwasser.pl/) i ciesz się świeżymi opisami.

Dolny Śląsk odgrywał dość istotną rolę w wojennej gospodarce, tak więc dla wielu turystów istotnym punktem w programie wycieczki w obszarze Brzegu Dolnego jest wizyta na obszarze dawnej fabryki chemicznej Anorgana. Jej zabudowania powstały w latach 1941-1942 w rejonie Brzegu Dolnego i były częścią wielkiego koncernu IG Farben. W rejonie Brzegu, w wielkim ukryciu, produkowany był bojowy gaz.

Oczywiście, że zakłady te stały się miejscem „pracy” dla wielu więźniów obozów koncentracyjnych, a w samym Brzegu została stworzona filia obozu Gross-Rosen. Po wojnie zdewastowany zakład został przemieniony w Zakłady Chemiczne Rokita, których znakiem rozpoznawczym stała się produkcja środków chemicznych przeznaczonych dla wojska. Przed zakładami wykonana jest pamiątkowa tablica, dzięki jakiej zachowane zostało wspomnienie o tych, którzy zginęli w czasie „pracy” w zakładach w okresie II wojny światowej.

Brzeg Dolny to idealne miasto na krótki urlop, jak i na bardziej znaczny pobyt. Choć miasto nie jest zbytnio duże, to z łatwością znajdziemy tam nocleg. Komfortowe noclegi w Brzegu Dolnym są urozmaicone, tak więc nie ma problemu z odnalezieniem warunków, jakie nam pasują. Jeżeli poszukujemy bardziej drogiego hotelu i korzystniejszych warunków pobytu ze wszystkimi wygodami, to z pewnością odnajdziemy takie miejsce. Tym bardziej bez problemu zarezerwujemy hotelik czy pensjonat o przeciętnym standardzie. Korzystnie jednak wcześniej postarać się o takie miejsce w hotelu lub pensjonacie, szczególnie w okresie wakacyjnym, ponieważ możemy mieć kłopot z wynajmem (czytaj koniecznie).