Oferty last minute Ranking hoteli w Polsce

Gdzie się wyspać w stolicy

Jeżeli zależy nam na tym, by przenocować kilka dni w stolicy naszego pięknego państwa powinniśmy postawić na noclegi warszawa wilanów. Wilanów to spokojna dzielnica Warszawy, która daje możliwość nie tylko spokojnego snu, ale też pozwoli zając się czymś w ciągu dnia.

sypialnia

Autor: Engyles
Źródło: http://www.flickr.com
Nie musimy obawiać się dużych kosztów, bo właśnie w tej okolicy ceny są o wiele bardziej przystępne niż w centrum . Wilanów to dzielnica położona w południowej części miasta. Warszawa wielu ludziom kojarzy się z pałacem Kultury i może jeszcze z siedzibą telewizji, czy Złotymi Tarasami, gdy tymczasem w różnych dzielnicach stolicy poukrywane są prawdziwe perełki, które warto zobaczyć.

Jeżeli zafascynował Cię ten wątek, to pod tym odnośnikiem odnajdziesz więcej podobnych danych, które zapewne okażą się warte zainteresowania.

Będąc na Wilanowie nie sposób nie zobaczyć Pałacu Króla Jana III, to miejsce na pewno nam się spodoba. Jeśli więc już uda nam się zawitać w te okolice to pozwólmy sobie nacieszyć wzrok pięknymi widokami i przy okazji liźnijmy trochę historii.

polskie miasto

Autor: John Menard
Źródło: http://www.flickr.com
„Gdy patrzę w twe oczy zmęczone jak moje…”
O stolicy skomponowano wiele piosenek, ale żadna z nich nie ma w tekście wzmianki o urokach Wilanowa, a mogłaby. Wilanów jest jedną z bardziej reprezentacyjnych dzielnic stolicy. Jeżeli więc chcemy zatrzymać się w Warszawie na kilka dni dobrze jest wybrać właśnie ową południową część miasta usytuowaną na zachodnim brzegu Wisły. Tylko tu wschód słońca jest tak cudowny i nie ma tylu „pijanych twarzy” jak na Grochowie z piosenki Muńka. Warszawa jest ciekawą miejscowością. Wszystkie dzielnice się czymś wyróżniają. Oczywiście współczesne procesy sprawiają, że nie ma już tak wyraźnych granic dzielnic jak dawniej. Jednak mimo to będąc na Pradze czujemy klimat tej dzielnicy, który jest całkiem inny niż ten na Saskiej Kępie. Warszawa pozwala się zapomnieć każdemu, kto trafia na jej teren.

Jak myślisz? Czy omawiany wątek jest zajmujący? Jeżeli tak, to kliknij w odsyłacz i przeczytaj praktyczne informacje (http://www.leoapart.com/apartamenty_wroclaw/68/1) – pochłoną Cię totalnie.

Dziś nasza stolica nie różni się zbytnio od innych europejskich stolic. Tłum ludzi stojących w korkach w drodze do i z pracy, tłumy ludzi na ulicach, ogrom kolorów w witrynach sklepowych. Powoli uczymy się tego, że polskie znaczy równie dobre jak zagraniczne, a często jest i lepsze. Dlatego chwalimy się Pałacem w Wilanowie, zabieramy znajomych na Stadion Narodowy i staramy się przyjeżdżających do Warszawy ludzi traktować dobrze, bez zbędnego zadufania.

Back To Top