Dlaczego dobrze jest odwiedzić Polanicę Zdrój? Co warto zobaczyć w tym interesującym i wyjątkowym mieście?

Polanica-Zdrój to przepiękne miasto, znajduje się w atrakcyjnym miejscu Polski. Polanica już od wielu lat posiada mocną pozycję wśród dobrych uzdrowisk, tak więc w to miejsce przyjeżdżają turyści z całego świata. Doskonały klimat i cudowne widoki pobliskich Gór Stołowych i Bystrzyckich, powodują, że chce się tutaj powrócić.

Klasycznym miejscem spotkań turystów, oraz mieszkańców Polanicy jest deptak, jaki rozciąga się po dwóch stronach przepływającej przez miasto Bystrzycy Dusznickiej. Mamy w tym miejscu wiele kafejek, które w sezonie prezentują się szczególnie pięknie, gdyż na zewnątrz wystawione są parasole, przy których można usiąść – porozmawiać i się zrelaksować. Najlepszy zaś relaks może zaoferować spa Polanica Zdrój – Villa Alina to miejsce, gdzie miło spędzisz czas . Kiedy będziemy w tym mieście koniecznie powinniśmy tam się wybrać, bo nic tak nas nie zrelaksuje jak taki hydromasaż. W pobliżu mamy kilka interesujących obiektów, jak mający 100 lat kościół p.w. Wniebowzięcia N.M.P, z więżą, jaka góruje nad deptakiem.

spa

Autor: Familjen Helsingborg
Źródło: http://www.flickr.com

Będąc w tym mieście nie możemy nie zwiedzić parku Zdrojowego. To wspaniałe, wyjątkowe miejsce, oaza wypoczynku pełna zapachu kwitnących kwiatów. Park Zdrojowy bardzo słusznie został dodany do rejestru zabytków. Na powierzchni 13 hektarów możemy podziwiać między innymi cyprysik Lawsona, jest to cenione drzewo parkowe, które pochodzi z Kanady oraz ma obwód 120 centymetrów.

Nie czekaj- przejdź do strony (http://www.avocaparkingpyrzowice.pl/), by uzyskać dodatkowe fakty na opisywany w tekście temat. Oczekujemy na twoją recenzję!

Dobrze jest pooglądać też skupiska rododendronów, jakie kwitną od maja do czerwca. W Polanicy-Zdroju znaleźć można piękne hotele, w których warto się zatrzymać i poczuć, czym jest prawdziwy odpoczynek – sprawdź ciekawe miejsca, w których wypoczniesz .

Jeżeli poszukujesz podobnych informacji na to zagadnienie, odnajdziesz je z pewnością po przejściu na stronę (https://www.astorhotel.pl/dzieci/), więc nie zwlekaj tylko kliknij tutaj.

Szczególnie polecana jest Polanica Zdrój willa. Na terenie Parku jest Pijalnia “Wielkiej Pieniawy”, ale też hala spacerowo-koncertowa i Teatr Zdrojowy. Dosyć dużym zainteresowaniem cieszy się leżąca przy głównej ulicy parkowej podświetlona szesnastoma kolorowymi lampkami fontanna. Tryskająca fontanna od początku maja do końca września uprzyjemnia czas kuracjuszom. Wychodząc główną alejką z Parku, po tym jak przejdziemy mostek dotrzemy do ciekawej rzeźby niedźwiedzia polarnego. Rzeźbę tą zrobiono w roku 1910, tam, gdzie sięgał na Ziemi Kłodzkiej skandynawski lądolód. Jak widać mimo tego, że miasto nie jest może aż tak duże, to ma całkiem sporo do zaoferowania.