Czy jadąc do Zakopanego bardziej opłaca się nabywać narty czy je wypożyczyć?

Okres zimy nadchodzi ogromnymi krokami. Lada dzień spadnie śnieg, a to wiąże się ze zwiększoną eksploatacją stoków narciarskich. Wielu Polaków wybierze się do Zakopanego, gdyż znajdzie tam profesjonalne stoki narciarskie i wyciągi. W góry uda się także wielu początkujących narciarzy. Przed nimi pojawi się problem dokonania trudnego wyboru: czy korzystniej jest zakupić nowe narty czy korzystniej jest je dzierżawićOba rozwiązania cechuje to, że posiadają minusy i plusy. Rozważmy je więc, a wtenczas będzie możliwe dokonanie najlepszego wyboru.

Narty

Autor: oatsy40
Źródło: http://www.flickr.com
Odpowiedź na tak postawione pytanie nie jest prosta, bo zależy w gigantycznej mierze od podmiotowej sytuacji danej osoby. Wiele czynników powinno się wziąć pod uwagę, kiedy zamierza się wybrać właściwe rozwiązanie. Pierwszym faktorem jest kwestia tego, na jak długi okres zamierza się pomknąć do Zakopanego. Jeśli ktoś myśli o krótkim wybraniu się, na krótki okres do trzech dni, to wówczas zdecydowanie lepiej jest wypożyczyć narty ( – narty Zakopane). Dzięki temu oszczędzi się gotówkę. Rachunek jest tu bardzo prosty. Otóż za pożyczenie nart zapłaci się do kilkudziesięciu złotych. Natomiast nabycie nart używanych jest już możliwe dla dorosłych od kwoty czterystu złotych. W przypadku najmłodszych narciarzy jest to wydatek rzędu 200 lub 300 złotych. Tak więc nabycie używanych nart jest celowy, gdy zamierza się być w górach tydzień czy dłużej.

Innym rozwiązaniem tego problemu jest po prostu wypróbowanie, czy jazda na nartach zapewnia nam zadowolenie. O ile sprawia, to następnym czynnikiem wyboru nart jest to, jak wielkim budżetem dysponujemy. Jeżeli mamy sporo gotówki i mamy zamiar jeździć często w góry i na długi okres, to jest sensowne zakupienie nowych nart (wspaniały wyjazd na narty do Zakopanego: rusin-ski). Wtedy kupując nowe narty ma się całkowitą pewność, że nie są one uszkodzone. Kupno używanych to zawsze ryzyko, bo spód narty (krawędź czy ślizgi) może być uszkodzony. Chyba, że ma się lojalnego handlowca, który szczerze wyjawi autentyczny stan nart. Uwzględniając powyższe czynniki można dokonać właściwego wyboru nart, tak aby służyły przez lata. Dla jednego urlopowicza lepsze będzie wypożyczenie, dla innego lepszy będzie zakup.

Czy masz pytania? (https://www.hotelarkonpark.pl/pakiety) Nie obawiaj się! My zapewne uszanujemy każdą próbę dyskusji. Więc czekamy na oceny od Ciebie.

Ofertę wypożyczalni można odszukać w Google wpisując frazę „narty zakopane”.