Idealne miejsce na weekendowy relaks jak też na kurację

Ciechocinek, modne miasto kuracyjne, miejscowość o długich tradycjach. Pierwsze adnotacje o miejscowości datują się na okres I Rzeczypospolitej ale rzeczywisty rozwój miasta nastąpił w okresie rozbiorowym. Związane to było z zagarnięciem przez Austrię dotychczasowych źródeł solankowych. Wtenczas w dzisiejszym Ciechocinku odkryto źródła solanki i zaczęto je badać na razie jeszcze nie do celów uzdrawiających lecz do celów spożywczych.

Przez długi okres sól była jedną z cenniejszych przypraw. Jednakże do wytwórczości soli nie doszło. Miasteczko miało być kurortem w którym do zdrowia przychodziliby mieszkańcy Prus. I w zasadzie jest tak do dzisiaj. O Ciechocinku śpiewa się piosenki i ma ono od zawsze reputację jednego z najlepszych kurortów polskich. Co ciekawe swej działalności kurort nie przerwał nawet w czasie dwu wojen XX w..

noclegi

Autor: Bernhard Wintersperger
Źródło: http://www.flickr.com

Dla jego postępu duże znaczenie miał rozkwit kolei. Powiadało się wręcz że Ciechocinek jest uzdrowiskową dzielnicą stolicy. Podobnie jest i współcześnie, zmęczony miejskim pędem Warszawiak może wsiąść w auto (ewinieta) czy jak kiedyś w pociąg po czym dojechać na miejsce w stosunkowo niedługim czasie. W przeciwieństwie do naszych dziadków mamy użyteczne narzędzie jakim jest sieć internetowa. By taki wyjazd sobie zaaranżować wystarczy w wyszukiwarce wpisać zwrot: Ciechocinek noclegi a odszuka nasz Warszawiak bogatą ofertę miejsc noclegowych poczynając od kameralnych zagród agroturystycznych aż po hotele w których poczuje gość dotknięcie komfortu, przykładowo trafi na noclegi oferowane tutaj .

Ze stolicy czas podróży wynosi ok. 2 godzin, toteż to wymarzone miejsce na sobotnie wypady. Największą atrakcją miasta jest słynny park kuracyjny 140 letni, ze słynną tężnią rozpoznawaną praktycznie przez wszystkich. Ciechocinek jest jednakże przede wszystkim uzdrowiskiem stąd jego głównymi gośćmi są kuracjusze, i to oni najczęściej wpisują sformułowanie: Ciechocinek noclegi, niezależnie od celu dotarcia do miasta: czy jest to wyjazd na weekend czy pobyt sanatoryjny dobrze jest pozwiedzać okolice na przykład Aleksandrów Kujawski – miasto które jeszcze przed II wojną było ośrodkiem kulturalnym mniejszości ukraińskiej. Warto odszukać pozostałości po tej mniejszości (przykładowo cmentarz wojskowy).