rzeczy, które niezwykle ułatwiają nasze życie. Powstało ich już dużo, jednak najlepsze jest to, o czym się nie mówi głośno

Tak to już jest w historii świata, że co pewien czas powstają interesujące, praktyczne rzeczy. Korzysta z nich każdy z nas, być może nie od razu, ponieważ dany produkt albo jest zbyt drogi, albo dostępny dla nielicznych. Po jakimś czasie jednak dostęp do niego ma każdy z nas, tak właściwie było i z ”komórkami”, i z komputerami. Obecnie chyba wszyscy, których znamy posiadają te sprzęty, to jednak tylko jeden z przykładów, bo na przykład są rzeczy, niby normalne, dlatego nie jest o nich głośno, ale jednakże są one bardzo pomocne.

Jedną z tego typu przedmiotów jest z pewnością butelka z filtrem do wody, a właściwie tego typu butelka z filtrem węglowym. Jest to bardzo ciekawy przedmiot, butelka wielokrotnego użytku, jaka ma filtr węglowy, który bardzo efektywnie oczyszcza przepływającą przez niego wodę. Należy powiedzieć, że taka butelka z filtrem węglowym to pierwszy tego rodzaju produkt. Stworzona z miękkiego plastiku, wolna od zawartości niekorzystnych składników: ftalanów, polichlorku winylu i czy biosfenolu

butelka na wodę z filtrem

Autor: The Official CTBTO Photostream
Źródło: http://www.flickr.com

pralka turystyczna

A jego główne zalety to wymienialny filtr z węgla aktywnego, umożliwia on przefiltrować sto pięćdziesiąt litrów wody, a gwarantuje to aż trzysta jednorazowych butelek.

Sprawdź kolejne tego typu bardzo cenne źródło informacji na objaśniany problem – kliknij tutaj i poznaj więcej w serwisie pensjonaty podlasie.

Ponadto, filtr węglowy, który ma dodatni ładunek elektryczny, skutecznie usuwa zanieczyszczenia organiczne, czyli chlor (jaki ma ładunek ujemny), jaki jest zawarty w ”kranówce”, przez co pozostawia wysoką ilość minerałów. To dość interesujący przykład na to, jak użyteczne i odkrywcze rzeczy pomagają nam w życiu. Specjalnie został wybrany taki produkt, o jakim na co dzień się nie mówi, ponieważ stosuje się go, jakby to było coś zwyczajnego. A jeśli się zastanowimy nad tym, w ilu sytuacjach możemy go wykorzystać, to sami się przekonamy, iż mamy do czynienia z czymś równie ważnym, co chociażby najnowsza technologia. Zobacz dodatkowy opis na stronie:

Może to i za bardzo przerysowane porównanie, ale jak pomyślimy chwilę i porównamy tego rodzaju przedmiot z czymś nowoczesnym, to sami zauważamy, że choć to nie ta skala, to jednakowoż ta sama dziedzina, jaka znacznie ułatwia życie. Jest to tak zwana dziedzina pomocnych rzeczy, dzięki jakim nasze funkcjonowanie jest korzystniejsze, bardziej efektywne.