Ranking hoteli w Polsce

Pochwyć uroki Szklarskiej Poręby i jej okolic

Wśród soczystej zieleni lasów, w kotlinie rzeki Kamienna, na stokach Karkonoszy i Izerów, rozciąga się magiczny ogród pradawnych dziejów, tradycji, wierzeń, czarów i natury. Jego władcą jest Duch Gór, nazywany Rzepiórem.

szklarska poręba

Autor: Karol K
Źródło: http://www.flickr.com
Do Szklarskiej Poręby dobrze jest przyjechać pociągiem. W międzyczasie minąć górskie tunele, równocześnie rozkoszując się cudownymi karkonoskimi widokami. Szklarska Poręba może bez oporów być uznana za mineralogiczną metropolię Polski. W pobliskich obszarach odnajdywano takie minerały jak ametyst – minerał o fioletowym zabarwieniu, kryształ górski – bezbarwny minerał, agat, akwamaryn, a nawet kamienie księżycowe. Zimą góruje narciarstwo biegowe i zjazdowe. Kiedy śniegi znikają pod działaniem wiosennych promieni słonecznych, odsłaniają się dla globtroterów liczne trasy rowerowe i trasy pieszych wędrówek, o różnym stopniu trudności.

Wyłania się bardzo lubiana, zwłaszcza przez małe dzieci, gra terenowa Magiczny Szlak Ducha Gór – szlak turystyczny, zabawa, historia i przyroda w jednym. Myśląc o Szklarskiej Porębie trzeba wspomnieć o Walończykach, narodzie który od XII wieku przybywał z zachodniej i południowej Europy, w poszukiwaniu pokładów złota i innych skarbów tej ziemi.

Jeśli chcesz przeczytać więcej wiadomości na przedstawiany w tym artykule wątek, to zobacz tu śmiało uzupełniające informacje.

Niektórzy z nich dorobili się tu ogromnego majątku. Szlak Waloński poprowadzi nas do punktów, w których przeszłość pamięta czasy średniowiecza. Nieopodal wije się Złoty Potok, w którym dziś już z trudem odszukać okruchy złota, szybciej może kawałki ametystów. Przebywając w Szklarskiej Porębie koniecznie należy dotrzeć do urokliwego wodospadu Kamieńczyka – najwyższego w polskich Sudetach oraz wodospadu Szklarka. A kolejką linową wjechać na szczyt Szrenicy.

W czasie wjazdu kolejką linową na szczyt Szrenicy, roztaczać się będą przed nami przepiękne widoki Kotliny Jeleniogórskiej i Gór Izerskich. Ze Szrenicy, szlakami turystycznymi można zawędrować do Śnieżnych Kotłów – pozostałości epoki lodowcowej. Śnieżne Kotły to przykłady alpejskiego pejzażu w Karkonoszach. Na koniec wycieczki po Szklarskiej Porębie i okolicach, na Skwerze Radiowej Trójki możemy zrobić sobie zdjęcie na tle odcisków ust ulubionych trójkowych dziennikarzy. Po całodniowej wędrówce, warto jeszcze zostać w Szklarskiej Porębie, rezerwując pokój w hotelu (hotel w Szklarskiej). Znalezienie noclegu nie będzie trudne, ponieważ baza noclegowa i hotelowa jest wystarczająco rozbudowana. Wystarczy wklepać w wyszukiwarkę wyrażenie „baza noclegowa hotel Szklarska Poręba”. Hotele w Szklarskiej Porębie zapewniają wszystko to, co jest niezbędne do zregenerowania sił przed kolejną wędrówką.

Back To Top