pensjonat w Polanicy Zdroju, hotel w Polanicy Zdroju

Polanica Zdrój to miejscowość uzdrowiskowa. Okalające ją Sudety to góry niezbyt duże, jednakże urzekające własną krasą, malowniczością oraz nieskalaną dużym przemysłem czystością. Łagodny klimat podgórski, także dostatnie źródła wód mineralnych służą tu leczeniu schorzeń kardiologicznych i układu pokarmowego. Polanica Zdrój jest znana również z Oddziału Chirurgii Plastycznej Specjalistycznego Centrum Medycznego.

pensjonat

Autor: Yngve Roennike
Źródło: http://www.flickr.com
Idealną atmosferę kurortu kreuje jeden z najpiękniejszych polskich parków zdrojowych z pięknie kwitnącymi wiosną azaliami, rododendronami i magnoliami. Fontanna przy głównej alejce parkowej o zmroku oświetlana jest kolorowymi lampami i w rytm muzyki tryska z dysz na wysokość 12 m. Centralne położenie Polanicy-Zdroju w regionie powoduje, że jest to świetny punkt wypadowy wielu eskapad pieszych, rowerowych i samochodowych, a pensjonat Polanica Zdrój przynosi znakomity odpoczynek, warto to zobaczyć: . Nieduża odległość do granicy pozwala także na poznanie licznych atrakcji krajoznawczych Czech.

Najistotniejszymi elementami przesądzającymi o uzdrowiskowym charakterze miasta jest arsenał źródeł wód mineralnych.

Skoro czytasz ten artykuł, znaczy to, że zafascynowało Cię omawiane zagadnienie. Jeżeli tak, to podobne źródła (https://margaretka-swietokrzyska.pl/pl/dieta/) mają równie ważne dane.

Miasto charakteryzuje się tradycyjnym rozkładem urbanistycznym, splecioną budową. Jest to miasto bez rynku, bez typowego środka, miasto znajdujące się na terenie parku. Podobnie wszystkie obiekty zdrojowe położone są w Parku Uzdrowiskowym, w jakim w sąsiedztwie roślinności miejscowej znajduje się także wiele eksponatów flory egzotycznej, także kreatywne gazony w formie ślicznych kobierców z kwiatów.

Interesujący tekst, nie sądzisz? Jeżeli zatem masz ochotę zobaczyć podobny serwis, sprawdź co dla Ciebie mamy, to też będzie w Twoim.

W parku znajduje się Zakład Przyrodoleczniczy, pijalnia wód, Teatr Zdrojowy, Sala Koncertowa. W części miasta położonej poza parkiem odnajdziemy liczne kawiarnie, pensjonaty, terytoria rekreacyjne, basen kryty i otwarty, atrakcyjne szlaki spacerowe. Hotel Polanica Zdrój (Alina Medical & SPA) oferuje wynajem pokoi w czasie wielu akcji o znaczeniu internacjonalnym. Każdego roku odbywa się tutaj mający kilkudziesięcioletnią tradycję Festiwal Szachowy, najstarszy w kraju Festiwal Filmów Amatorskich, oraz Festiwal Muzyki Uzdrowiskowej Muzyka Świata. Gród posiada dobrze rozwiniętą bazę rekreacyjną. Czynne są kryte pływalnie, hala sportowa, korty tenisowe, stadiony i lodowisko.