Co ciekawego zaproponować może turystom Polanica Zdrój, jak się przedstawia baza noclegowa tym kurorcie

Dolny Śląsk od dawna przyciągał licznych turystów, nie tylko z powodu wspaniałej okolicy, ale także leczniczej oferty. Na Dolnym Śląsku znajduje się bowiem wiele uzdrowisk, z jakich część z nich posiada nawet sto lat historii.

Z pewnością do tego typu popularnych miasteczek, bardzo chętnie wybieranych przez ludzi chcących poprawić stan swojego zdrowia, ale też przez normalnych turystów, jest Polanica Zdrój. Obecnie miasteczko to jest zamieszkane przez 7,5 tysiąca stałych mieszkańców, ale do tego trzeba doliczyć sporą ilość przybywających tam co roku turystów. Położona jest ona na terenie Sudetów, jakie mimo że nie zaliczają się do najwyższych gór, to urzekają swoją malowniczością, czystością i pięknem.

Dzięki korzystnym warunkom geograficznym w okolicy występuje łagodny klimat podgórski, z ciepłymi zimami i słonecznymi latami. Lecz tym, co najbardziej przyciąga turystów, są duże ilości wód mineralnych. To one właśnie stały się najważniejszym źródłem napędu Polanicy, i wokół nich zbudowany został cały pobliski przemysł turystyczny i uzdrowiskowy.

dodatkowe info

Autor: Ann
Źródło: http://www.flickr.com

ma dużo do zaproponowania turystom, zarówno jeżeli chodzi o bazę kwater, jak też rozmaite atrakcje. Bez wątpienia bardzo dużą atrakcją jest przyroda, w tym względzie okolica jest rzeczywiście niezwykła.

Jeżeli chciałbyś przekazać komuś informacje na prezentowany wątek, to kliknij na link oraz poczytaj więcej (https://www.apollotour.pl/rezerwacje) dotyczące tego problemu – zapewne go wciągną.

Dla aktywnych osób znajdą się liczne tereny rekreacyjne, baseny a także rowerowe i piesze ścieżki. Jeżeli na pobyt zarezerwuje się jakiś przytulny hotel Polanica Zdrój, to najczęściej będzie tam też można liczyć na jakąś świetlicę ze stołem do piłkarzyków, ping-pongiem czy bilardem, więc nie będzie możliwości narzekania na nudę.

Poza tym w Polanicy będą się znajdować liczne kawiarnie i restauracje, więc i w tym względzie można całkiem miło spędzić wolne popołudnia. Natomiast co do noclegowej bazy, to ofertę dla odwiedzających mają różne pensjonaty i hotele (np. hotel lecz dużo będzie także prywatnych kwater oraz pokojów. Wybierając dłuższy pobyt w tym mieście trzeba pamiętać, że w niektórych okresach roku pensjonat Polanica Zdrój będzie trzeba wcześniej rezerwować, bo tak duża jest liczba gości.