Czym powinna charakteryzować się pościel do hotelu? Jakiego typu powinna spełniać wymagania?

Przede wszystkim przed wyborem rodzaju pościeli do swojego hotelu powinniśmy pamiętać, iż całkowicie odmienne wymagania stawia się przed pościelą do hotelu, a inne przed taką do domu. Wytrzymałość pościeli hotelowej musi być na pewno większa niż domowej, zwłaszcza że pościel hotelowa poddawana jest bardziej często procesowi konserwacji. Na pewno przed wyborem typu pościeli do hotelu musimy mieć na uwadze, że zupełnie inne wymagania stawiamy przed pościelą hotelową, a całkowicie odmienne przed domową.

pokój hotelowy

Autor: Ann
Źródło: http://www.flickr.com
Trwałość takiej pościeli powinna być na pewno większa niż domowej, szczególnie, że pościel do hotelu poddawana jest częściej procesowi konserwacji. Pościel hotelowa jest pościelą przemysłową, jaka powinna pełnić najbardziej niezbędne wymagania – wytrzymałościowe, jak i estetyczne. Musi więc mieć znaczną wytrzymałość na częste pranie przemysłowe w temperaturze 95 stopni Celsjusza – użyteczny link.

Musi być wytrzymałe na maglowanie, na pillingowanie oraz procesy dezynfekcji. Cechą która wyróżnia pościel hotelową jest z pewnością gramatura tkaniny który ma około 160 g/mkw.

Jeżeli jesteś zdania, że prezentowany artykuł jest interesujący, koniecznie sprawdź jeszcze szczegółowe informacje, wtedy na pewno zapamiętasz większą ilość detali.

Dla domowej pościeli jest to w okolicach 125 g/mkw. Jednym z najbardziej popularnych czynników takiej pościeli, które odróżniają tę typ od pościeli domowej jest przepis prania i konserwacji oraz środowisko, gdzie ten proces się odbywa. Pościel tego rodzaju jesteśmy w stanie prać jedynie w niskich temperaturach, bez zbyt mocnych środków piorących, najlepiej natomiast ją wysuszyć rozwieszoną na sznurku – zobacz na dobre tkaniny do hotelu. Parametry mechaniczne oraz użytkowe pościeli są tak dobrane, że nawet w najwyższym stopniu agresywny proces konserwacji nie będzie miał wpływu na jej zewnętrzny wygląd, długość użytkowania oraz zachowania pewnych wymiarów konfekcji po praniu.

Tego typu właściwości można uzyskać wykorzystując tkaniny o odmiennej strukturze oraz innym wykończeniu niż tkaniny do domowych zastosowań. Aby powstała tkanina o wymaganych parametrach, powinno być wykorzystane długie, czesankowe włókno, jak najmocniej maksymalnie gładkie.

Intryguje Cię problematyka poruszana w tym wpisie? Zobacz oprócz tego także inne podobne materiały – po prostu wejdź tutaj egipt last minute.

Im bardziej gładkie i długie włókna, tym w większym stopniu cienka i bardziej odporna tkanina. Do produkcji takich pościeli używa się specjalnych nici szwalniczych, najlepiej rdzeniowych, które są wytrzymałe na wpływ dość znacznych temperatur.