Zastanawiasz się, jak samodzielnie lakierować swoje auto? Przyda ci się kilka użytecznych rad

Jeśli zaobserwowaliśmy, iż na wielu elementach naszego auta zrobiła się rdza, musimy pomyśleć nad lakierowaniem pojazdu. Niestety nie każdy może sobie pozwolić na skorzystanie z usług profesjonalnego zakładu oraz być może będziemy zmuszeni zrobić to samemu.

Znak zapytania

Autor: Alan Levine
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to wykonalne zadanie, zwłaszcza, gdy zastosujemy opisane poniżej wartościowe porady (wskazówki). W pierwszej kolejności musimy zainwestować w sprawdzony lakier. Oszczędziliśmy na warsztacie, zatem możemy pozwolić sobie na lepsze środki, by nie okazało się, że po lakierowaniu auto nie wygląda tak, jak pożądaliśmy. Poza lakierem wymagany jest także papier ścierny oraz folia ochronna, aby zabezpieczyć wnętrze. Jeśli chcielibyśmy dokładnie rozprowadzać lakier na konkretnych częściach auta, może przydać się także pistolet i kompresor. Potem przychodzi pora na przygotowanie pomieszczenia. Najistotniejsza jest odpowiednia klimatyzacja, ponieważ lakier ma ostry zapach, którego nie można wdychać. Dlatego poza wentylacją należy zatroszczyć się o swoje drogi oddechowe zakładając maskę, na oczy natomiast przydadzą się specjalne gogle.

To drobne kwoty, na które możesz sobie pozwolić, aby lakierowanie samochodu nie było powodem uszczerbków na twoim zdrowiu. Po etapie przygotowań czas zacząć konkretne działania. Najpierw pozbywamy się starego lakieru stosując papier ścierny. Trzeba to wykonać bardzo starannie, aby nie mieć kłopotów z nakładaniem nowego lakieru. Po skończeniu prac z papierem ściernym można zacząć lakierować pojazd, pamiętając, by nałożyć dwie warstwy, wtedy będziemy mieć gwarancję, że samochód będzie ładnie wyglądać.

Po 2 albo trzech dniach możemy zamontować elementy, które zdjęliśmy, aby porządnie pokryć je lakierem. Sprawdźmy jednak czy na pewno już wyschły. Zawsze lepiej jest poczekać kilka godz., aniżeli zaprzepaścić godziny pracy oraz być przymuszonym na nowo powtórzyć wykonane działania. Jeżeli w takim razie nie masz pieniędzy, by zabrać samochód do warsztatu lakierniczego, korzystając z powyższych wskazówek na pewno poradzisz sobie ze zrealizowaniem tego zadania. Lakierowanie samochodu sprawi, iż twój pojazd ponownie będzie wyglądać jak nowy, ty zaś nie będziesz wstydzić się poruszać nim po ulicach.