Jakiego rodzaju sekrety kryje Olsztyn? Co można zwiedzić w tym ciekawym mieście? Czy warto tu trochę pomieszkać?

Jest jednym z tego rodzaju miast, którego w czasie wędrówek po Warmii pominąć nie możemy. Olsztyn, największe miasto regionu, może zachwycić każdego. Jakie miejsca zasługują w tym mieście na szczególną uwagę?

Jedną z najważniejszych atrakcji Olsztyna jest tutejszy zamek. Wzniesiony w XIV wieku i do dzisiejszego dnia jest jedną z najważniejszych budowli miasta. W trakcie wycieczki po zamkowych posiadłościach możemy zwiedzić ciekawe ekspozycje muzealne. Zachwycają dawne zbroje rycerskie, nietuzinkowo prezentują się zbiory sztuki. Nie brakuje tu cennych obrazów z XVII wieku a także rzeźb gotyckich – bezcennych skarbów sztuki sakralnej. Zachwycają także meble, jakie swym historycznym charakterem bardzo dobrze odpowiadają zamkowym wnętrzom.

Warto również zwracać uwagę na romantyczny park, jaki przylega do zamczyska i który obecnie jest ulubionym miejscem spacerów mieszkańców miasta. Następnym wartościowym zabytkiem z czasów średniowiecza jest olsztyńska katedra. Powstała ona w XV wieku, jednakowoż z pierwotnego, gotyckiego wyposażenia zachowało się bardzo mało. Pomimo to warto zajrzeć do jej historycznego wnętrza, w którym dzisiaj dominuje barok. Wielu wrażeń jest w stanie dostarczyć i spacer po olsztyńskiej starówce. Wspaniały rynek otoczony historycznymi budowlami oraz Dom Burmistrza – najbardziej wiekowa miejska kamienica – są w stanie zachwycić każdego. Cudownie prezentuje się także ratusz – siedziba władz miejskich z pierwszej połowy XVII wieku.

nocleg

Autor: TravelingOtter
Źródło: http://www.flickr.com

Olsztyn rzeczywiścieto nie jedyna atrakcja, którą może się poszczycić Warmia. Jednak to od niego korzystnie zacząć odkrywanie tej krainy, pełnej historycznych budowli oraz potężnych zamków. Doskonałe zagospodarowanie powoduje, że noclegi jesteśmy w stanie tu wyszukać bez kłopotów, a właściwie rozwinięta komunikacja ułatwia wycieczki po okolicy.

Masz ochotę zgłębić swoją wiedzę i poczytać następne wątki na podobny temat? To fantastycznie – wejdź zatem na hiperłącze do wpisu (https://www.naturalhotel.pl/atrakcje) i przejdź do ciekawej witryny.

Korzystnie się także tu przeprowadzić i to nie tylko, jak zaczynamy studia, ale też w celach zawodowych. Z wynajmem lokum nie będzie dużych trudności, bo Olsztyn stancja (poznaj szczegóły) oferuje wiele mieszkań w różnorodnym komforcie. Warto zawitać do Olsztyna i zobaczyć, czy to jest miejsce, w którym czujemy się dobrze. Warto się zobaczyć, czy przyjechać tu na dłuższy czas. Najlepiej więc pierwszy raz przybyć tu na wakacje, a potem już przedłużać swój pobyt w tym mieście. Może to będzie nasze miejsce na resztę życia?