Cudowna wycieczka w Tatry- miejsca, które powinniśmy zobaczyć

Tatry to wspaniałe miejsce na wakacje w towarzystwie przyjaciół bądź w samotności. Piękne krajobrazy o każdej porze roku przykuwają uwagę wielu turystów, którzy powracają zadowoleni z podróży. Chcąc wybrać się w Tatry dobrze jest wybrać nocleg bardzo blisko gór. Noclegi w Zakopanem nie są najtańsze, ale z pewnością jest to najlepsza lokalizacja, żeby się zatrzymać.

Tatry

Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com
Wiele z pensjonatów albo hoteli oferuje bardzo wysoki standard. Wynajmując pokój będziemy także mogli skorzystać z posiłków przygotowywanych specjalnie dla wyczerpanych wędrówkami podróżników. Z tego miasta będziemy mieli wyjątkowo blisko na pobliskie szlaki prowadzące wgłąb gór jak również tatrzańskich lasów. Jeżeli pragniemy wybrać się na przykład do Morskiego Oka, można wyruszyć na wycieczkę busem z dworca w centrum miasta. Noclegi (Zobacz więcej: noclegi krosno) w Zakopanem (wygodny nocleg w górach) to nie tylko odpoczynek po wędrówce, ale też możliwość poznania góralskiej kultury i regionalnych dań w restauracjach na sławnych Krupówkach.

Gwiewont

Autor: Oliver
Źródło: http://www.flickr.com

Będąc w Zakopanem możemy także odwiedzić niedaleką Gubałówkę a także obserwować cudowne widoki Giewontu z podnóża gór. Jeśli jesteśmy pasjonatami gór, możemy oderwać się od standardowego planu wędrówki po Tatrach. Morskie Oko, Giewont to cudowne miejsca, jeśli jednak pragniemy bardziej poznać te wspaniałe tereny, otwórzmy mapę, zapytajmy przewodnika o radę jak również wybierzmy mniej uczęszczane szlaki.https://www.kormoran-rowy.pl/spa-z-basenem-nad-morzem – (https://www.kormoran-rowy.pl/spa-z-basenem-nad-morzem/)Niezapomnianą wycieczką będzie na przykład odwiedzenie Doliny Pięciu Stawów lub wędrówka po tatrzańskiej grani. Musimy jednak pamiętać o prawidłowym ubiorze jak również trzymaniu się wyznaczonych szlaków. Jeżeli jesteśmy dosyć sprawni fizycznie tego typu szlaki są dla nas najlepsze.

Zobaczymy niesamowite krajobrazy oraz będziemy mogli cieszyć się naturą w bardziej kameralnym gronie turystów. Podróż w góry na pewno będzie niezapomniana. Niesamowite krajobrazy ze szczytów gór, stawy jak również gęste lasy sprawią, iż chętnie powrócimy w góry jeszcze raz. Dobrze jest wcześniej zaplanować trasę tudzież odpowiednio się przygotować na wędrówkę. Jeśli jesteśmy niedoświadczeni, warto zdecydować się na wycieczkę z przewodnikiem.