W jakich miejscach znaleźć można raj na ziemi czyli co ciekawego zaproponować mogą dla gości Malediwy.

Na pięknych wodach Oceanu Indyjskiego leży archipelag bajecznych wysp, zwany Malediwami. Zajmuje on niecałe trzysta kilometrów kwadratowych, na których wystaje nad ocean więcej niż tysiąc wysp i wysepek, zlokalizowanych na 26 atolach. Malediwy zawdzięczają swój niezwykły charakter dość specyficznej lokalizacji.

Bazę całości tworzą podwodne szczyty górskie, na jakich przez tysiące lat rosły koralowce, budując coraz to nowe wyspy. Lecz to, co jest tak ogromną wartością archipelagu będzie niedługo również jego przekleństwem. Mianowicie wyspy są bardzo nisko położone nad poziom wód, i przy ciągłym podnoszeniu się stanu oceanów za kilka dziesięcioleci grozi im całkowite zatopienie. Niemniej aktualnie stanową jeden z najwspanialszych rajów turystycznych, a wycieczki na Malediwy od lat cieszą się ogromną popularnością. Zresztą trudno się temu dziwić, ponieważ rzeczywiście Malediwy zachwycają nie tylko rewelacyjną słoneczna aurą, błękitnymi wodami, lecz również ciszą, spokojem i wytchnieniem od wszechobecnego zgiełku.

Malediwy na oceanie

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com

Malediwy (czytaj resztę pod adresem) ze względu na swoje położenie w zasadzie przez cały rok oferują doskonałe warunki na wypoczynek.

Jeśli czytasz prezentowany artykuł, to znaczy, że niesamowicie Cię zafascynował. Skoro tak, to przejrzyj (http://ekotur.wroclaw.pl/langs/pl/cityinfo.php), że inne strony także posiadają istotne informacje.

Wprawdzie w okresie między kwietniem a grudniem występuje trochę więcej deszczu, jednak cały czas temperatury nie będą spadać poniżej dwudziestu pięciu stopni. Jeżeli się dorzuci do tego turkusowy, przepiękny ocean i długie na wiele kilometrów wspaniałe plaże, to nawiązania do raju są zupełnie zrozumiałe. Lecz Malediwy to nie tylko plażowanie i leniuchowanie.

Bujna, zielona przyroda na części wysp zachęca do wycieczek, a jeszcze większe bogactwo oferuje świat pod wodą. Malediwy są bowiem obecnie jednym z najbardziej popularnych miejsc do nurkowania, nie tylko ze względu na oszałamiająca przyrodę, lecz również dużą ilość wraków, które można zwiedzać. Tak duża popularność tego miejsca miała wpływ na duże poszerzenie turystycznej propozycji w ostatnich latach. Wycieczki Malediwy last minute oferowane bywają przez coraz większą ilość turystycznych biur, a póki co nie brakuje na nie chętnych.