W jaki sposób pomóc dziecku w nauce chodzenia? Przekonaj się, jakie urządzenia będą najlepszym wsparciem dla malucha

Każdy rodzic pragnie, aby jego dziecko dobrze się rozwijało, więc inwestuje w wiele sprzętów i gadżetów, które mogą wspierać jego postępy. Do niniejszych urządzeń należą np. sprzęty do nauki chodzenia, dzięki którym smyk szybciej wykona pierwsze kroki.

rowerek

Autor: BMiz
Źródło: http://www.flickr.com
Na które z nich warto jest zwrócić szczególną uwagę? Najpopularniejszym sprzętem jest chodzik. To specjalna obręcz połączona ze stelażem z komfortowym siedziskiem na kółkach, w jaki wkładamy dziecko, chroniąc je przed przykrym upadkiem na podłogę. Brzdąc może ruszać nóżkami, posuwając się do przodu. Jednak nie można pozwalać dziecku siedzieć w nim przez połowę dnia, ponieważ może nabyć nieodpowiednich nawyków i przeświadczenia, że nigdy nie straci stabilności. W chodziku można zostawić pociechę, gdy np. robimy obiad, ale kiedy mamy wolny czas, warto jest poświęcić go maluszkowi i np. przytrzymać go za rączki, by mógł ćwiczyć chodzenie. Bezapelacyjnym plusem chodzików są blaty edukacyjne, które malec może uruchamiać wciskając różnorakie przyciski.

dziecko

Autor: Valentina Yachichurova
Źródło: http://www.flickr.com

Świecidełka lub melodie na pewno dadzą mu dużo radości. Poza chodzikami popularny jest również jeździk dla dziecka – Pozwala smykowi na porządne podparcie, więc dziecko nie wywróci się i nie zrobi sobie krzywdy. Należy jednak pamiętać, by jeździk nie był za lekki, inaczej nie utrzyma ciężaru brzdąca. Gdy maluch już nauczy się chodzić, sprzęt również będzie pomocny, gdyż pozwoli smykowi przemieszczać się coraz szybciej. Zatem dokładnie sprzątajmy podłogę i pozbierajmy wszystkie zabawki, by mały człowiek miał wolną przestrzeń. Na jeździkach można również siadać, odpychając się nóżkami, toteż w cieplejsze dni można je zabrać na dwór, by umożliwić dziecku na zabawę na zewnątrz.

Chociaż nie każdy rodzic wybiera przedstawione sprzęty, to dobrze jest się nad nimi zastanowić, zwłaszcza gdy widzimy, iż maluch chętniej raczkuje aniżeli próbuje się podnieść. W sklepach jest naprawdę bogaty wybór zaprezentowanych sprzętów, dlatego powinniśmy szybko wyszukać produkt, jaki zrealizuje nasze oczekiwania oraz będzie bezpieczny dla naszej pociechy. Wybierajmy sprzęty sprawdzonych marek, a brzdąc będzie mógł cieszyć się nimi przez długi czas, bawiąc się nimi na różne sposoby.