Myślisz do którego bałtyckiego kurortu pojechać? Dobrym wyborem jest Kołobrzeg, niezwykle interesujące i pięknie położone miasto

Dla tych, którzy pragną spędzić czas wakacyjny nad Bałtykiem, miastem wyjątkowo ciekawym będzie Kołobrzeg. Znany jako potężne uzdrowisko a także miejsce organizacji znanego festiwalu, może się pochwalić ciekawymi zabytkami. Na jakie z nich warto zwrócić szczególną uwagę podczas wycieczki po tym mieście?

SPA w hotelu

Autor: Lizzie Benton
Źródło: http://www.flickr.com
Wśród najbardziej cennych zabytków miasta znalazł się ratusz, któremu warto przyjrzeć się bardziej dociekliwie. To ciekawy przykład neogotyckiej architektury, który jest jednocześnie interesującym zabytkiem z I połowy dziewiętnastego wieku. Koniecznie trzeba także odwiedzić tutejszą konkatedrę, uznawaną za jeden z najbardziej interesujących przykładów sztuki sakralnej nad Bałtykiem. To interesujący przykład gotyckiej architektury, którego najbardziej znamiennym elementem stała się wysoka wieża. W kościelnym wnętrzu nie brakuje ciekawych zabytków sztuki sakralnej, jednocześnie na szczególne wyróżnienie zasługują ołtarzowe tryptyki.

Istotnym elementem w przestrzeni miejskiej tego nadmorskiego kurortu jest również latarnia morska. Zbudowana w początkach 20 wieku, po zniszczeniach Drugiej wojny światowej została skrupulatnie odbudowana. Spichlerze, wiekowe kamienice oraz cudowna Baszta Prochowa to kolejne skarby miejskiej przestrzeni. Kołobrzeg może się także poszczycić interesującymi placówkami muzealnymi. Tą najbardziej cudowną jest Muzeum Oręża Polskiego, mogące się pochwalić ciekawą wystawą plenerową oraz ciekawymi eksponatami, prezentowanymiw specjalnym pawilonie wystawowym.

Dla wielbicieli nadmorskich atrakcji, wczasy w Kołobrzegu to najlepsza opcja na lato. Samo miasto może się poszczycić wieloma atrakcjami, a wycieczki po różnych okolicach także są w stanie sprawić letnikom wiele przyjemności. Zachętą do wypoczynku w tym miejscu jest jednocześnie bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura turystyczna, co sprawia, że każdy bez trudności może tu odnaleźć noclegi na właściwym poziomie.

Hotel Kołobrzeg to nie problem (chociaż w sezonie powinniśmy się pośpieszyć), i nieważne czy poszukujemy zwykłego pensjonatu, czy może pragniemy coś bardziej luksusowego, jak spa wellness hotel.

To bez wątpliwości niezwykle ważna kwestia, zatem jeśli masz ochotę ją przeanalizować w większym stopniu, to kliknij tutaj, a więcej znajdziesz w tekście.

W jednym, ale także drugim miejscu jesteśmy w stanie zarezerwować pokoje i radować się okresem wakacyjnym. Przemyślmy, na jakich atrakcjach nam zależy i jakiej wysokości budżet możemy przeznaczyć na wakacje.