Myślisz nad projektem gazetki promocyjnej? Dzięki kilku cennym sugestiom pójdzie ci o wiele prościej

Każdy właściciel firmy albo sklepu, który ma do zaproponowania klientom swój asortyment, powinien pomyśleć nad gazetką promocyjną. Ogromna konkurencja sprawia, iż niełatwo jest się wyróżnić na rynku, toteż należy przygotować atrakcyjne materiały promocyjne, na które potencjalni klienci z chęcią zwrócą uwagę. Jak się do tego zabrać?

Bez wątpienia potrzebne są zdjęcia proponowanych wyrobów. Jesteś specjalistą w małej architekturze ogrodowej? Musisz zrobić fotografie altan, oczek wodnych oraz ogrodzeń, które wykonujesz. Zdjęcia powinny być najlepszej jakości, tak aby wyraźne były wszystkie szczegóły i nie okazało się, iż produkt z gazetki dużo odbiega od tego, jaki stoi w swoim zakładzie. Kolejna kwestia to sam projekt gazetki. Gazetki promocyjne powinny być umiejętnie zaprojektowane, aby klient mógł sprawnie rozeznać się, co i w jakiej cenie może kupić. Cena ma być dobrze widoczna, gdyż to ona w zdecydowanej mierze ma wpływ na decyzję o zakupach. Zewnętrzna strona materiałów reklamowych nie może się obyć bez nazwy i loga marki. Tak samo jak cenę, te elementy także dobrze jest właściwie wyróżnić, by nie umknęły uwadze odbiorcy mogli je zauważyć. Warto jest też podkreślić adresy sklepów, w jakich dostaniemy pokazane w gazetce artykuły. Niekiedy bowiem asortyment dostępny jest wyłącznie w jednym, konkretnym miejscu, a konsumenci nie lubią się zawodzić.

Gazetki promocyjne muszą być drukowane najwyższej jakości tuszem na sprawdzonym papierze. Jeśli wybierzemy najtańsze materiały, raczej nie zdobędziemy wystarczającej liczby klientów. Odbiorcy coraz częściej mają na uwadze takie szczegóły, tym bardziej, że każdego dnia dostają sporo gazetek i widzą, jakiej firmie naprawdę zależy na pozytywnym odbiorze. Kiepski papier może nadać się do skrzynki pocztowej, ale jeśli gazetka zostanie pozostawiona w furtce, będzie się nadawać tylko do kosza. Przez to firma straci następnego klienta, który mógłby się zainteresować jej ofertą. Jeżeli w takim razie zamierzasz zaprojektować gazetki promocyjne, już wiesz, na co zwrócić uwagę, by gazetka przyciągała oczy i była odpowiednio odebrana przez interesujących się nią klientów. Zastosuj się do niniejszych wskazówek a osiągniesz pożądany efekt.