Zakazane rzeczy na pokładzie samolotu

Wakacje będą znów – głoszą frazy znanej piosenki. I faktycznie,ni stąd ni zowąd, sezon urlopowy zaczął się. A skoro lato to i wyjazdy. Coraz częściej kierunkiem, w którym planujemy wypoczynek są ciepłe kraje. Koszt prawie ten sam jak w przypadku wypoczynku u nas, ale pogoda lepsza. Jeśli już obieramy kierunek, to przeważnie decydujemy się na lot samolotem. Lot sam w sobie to przeżycie ekscytujące, dla niektórych budzące strach, jednak w wielu sytuacjach, to jedyna jedyny rodzaj transportu aby trafić do celu.

samolot przed lądowaniem

Autor: Mark Harkin
Źródło: http://www.flickr.com

Wejście na pokład samolotu wiąże się z ciągiem procedur, które należy zrealizować. Stąd na lotnisku dobrze byłoby być jakieś 2 godziny przed planowaną godziną odlotu. Poza wzięciem ze sobą najważniejszych rzeczy takich jak dokumenty, wypadałoby także dowiedzieć się, czego nie należy zabrać ze sobą na pokład samolotu.

Bezpieczeństwo dyktuje, które przedmioty można ze sobą zabrać. W tych obostrzeniach zostały wymienione przedmioty, które możemy zabrać w bagażu podręcznym. Nie każda linia lotnicza ma identyczne obostrzenia, dlatego nasz spis ma wyłącznie charakter przykładu. Na lotnisku obsługa mają prawo zażądać usunięcia każdego przedmiotu.

Wakacje w Hiszpanii

Autor: TopRank Online Marketing
Źródło: http://www.flickr.com

I tak wszelkie ostre przedmioty są na ogół niedozwolone.

Jeśli ciekawi Cię omawiany artykuł i masz ochotę zgłębić więcej na ten temat, to z pewnością pełen tekst okaże się tutaj bardzo przydatny.

Tak więc: żyletki, nożyczki, igły lepiej zostawmy w domu. Wyjątek stanowią buty na wysokich obcasach. Leki takie jak: płyn do zmywania paznokci, substancje nawilżające, płyn do płukania ust, mleczka, żele są dozwolone w ograniczonych ilościach. Na pokład nie można również zabierać napoi wyskokowych, które nie zostały kupione w strefie wolnocłowej.

Ze sprzętem sportowym też bywa różnie. Kule do kręgli można zabrać ze sobą, ale np. deskorolki już nie. Tak samo zakaz dotyczy wędek. O zakazie posiadania na pokładzie broni raczej nie trzeba nikogo specjalnie informować. Przed pakowaniem bagaży należy spojrzeć czego nie możemy ze sobą zabierać, żeby przy odprawie nie martwić się.

Jeżeli zainteresował Cię niniejszy artykuł, to sprawdź informacje (http://www.rd-car.pl/wypozyczalnia-przyczep-lawet-gorzow-wielkopolski/), które również są na ten temat. Zawsze dobrze jest znać więcej szczegółów.

Po co już na starcie psuć sobie uroki wakacji.