Wypożyczalnia sprzętu wodnego! Jak ją założyć

Latem możemy powiązać przyjemne z pożytecznym i założyć prywatną wypożyczalnię sprzętu wodnego. Jeżeli jeszcze interesujesz się turystyką, można organizować spływy kajakowe, a nawet uruchomić kajakarską szkółkę.

Na biznes związany z przyrodą oraz wodą mogą zdecydować się nie tylko mieszkańcy pojezierzy bądź pomorza. W związku z tym, że w owej specjalizacji zarabia się wyłącznie w sezonie, pracę możesz powiązać z wczasami i w lecie zamieszkać w kempingowej przyczepie zlokalizowanej na terenie wypożyczalni.
asortyment

Autor: Jeroen Fossaert
Źródło: http://www.flickr.com
sporty zimowe

Autor: Johnny Wilbank
Źródło: http://www.flickr.com
Wynajem łodzi i jachtów motorowych możesz otworzyć nad jeziorem, nad rzeką, a nawet nad morzem. Oczywiście idealna będzie lokalizacja w sąsiedztwie uczęszczanego strzeżonego kąpieliska bądź popularnej trasy Spacerowej. Powinniśmy rozejrzeć się za gotowym zapleczem na dawnych ośrodkach wypoczynkowych, które już najczęściej są ogólnodostępne. Jednak w takim wypadku trzeba liczyć się z tym, iż będzie to obiekt porzucony oraz potrzebny będzie remont generalny przystani. Poniesione na ten cel koszta powinny się z czasem zwrócić. Do wynajmowania sprzętu nie potrzeba ogromnego terenu. Jeżeli wypożyczalnia znajduje się na małym terenie ogrodzonym, starczy nieduża budka, w jakiej schowa się pracownik w razie niepogody oraz w jakiej ukryte będą kamizelki ratunkowe. Natomiast gdy takiego ogrodzenia nie ma, na noc będziesz musiał sprzątać cały sprzęt a wtenczas nieodzowny będzie już duży magazyn.

Kapitalną inwestycją będzie kupno działki nad jeziorem czy też nad rzeczką w turystycznej miejscowości. Na ten cel jednakże potrzeba przynajmniej 100 tys. zł.