Gdzie warto spędzić najbliższe wakacje? Dobre podpowiedzi od naszej redakcji

Do lata pozostało jeszcze sporo czasu – jednak już teraz warto porozmyślać, które urlopowe kierunki są najwspanialsze. Państwami, które wśród akurat krajowych turystów są na czasie są Grecja i Egipt. Chociaż w ostatnich latach mieszkańcy Egiptu oraz Grecji muszą się zmagać z ogromnymi problemami, to jednak ciągle branża turystyczna ma się tam rewelacyjnie.

Zatem poszukującym fajnego miejsca na wypoczynek, z całą pewnością można zarekomendować Kos, Santorini bądź popularny egipski kurort wakacyjny o nazwie Sharm el Sheikh.

egipt

Autor: Crosa
Źródło: http://www.flickr.com

Grecja. Duża zaleta to z pewnością nieco bliższa odległość, co w szczególności dla takich turystów, którzy słabo znoszą podróże, całkiem niemałe udogodnienie. Należy również docenić niezwykłą grecką kuchnię – chociażby feta albo oliwki nie pachną i smakują nigdzie tak dobrze jak w typowej greckiej tawernie, jakich multum w greckich miastach i miasteczkach. A poza tym, Grecja – www.coraltravel.pl/wczasy/wyniki-wyszukiwania/panstwo:Grecja:2 – ( jest pełna fantastycznych wysepek, których chyba jedyną wadą jest to, że w czasie ciepłych miesięcy są pełne podróżnych. Np. Santorini to chyba najwspanialsza wyspa na kontynencie. Chociaż ceny już tak wspaniałe niestety nie są.

Północna Afryka, a przynajmniej Maroko, Tunezja i właśnie Egipt – coraltravel.pl/wczasy/wyniki-wyszukiwania/panstwo:Egipt:1 – są bardzo popularne wśród podróżnych z niemal całego świata, lecz szczególnie żądni relatywnie niedrogiej egzotyki Polacy upodobali sobie ten kawałek Ziemi. I dobrze, bo zwłaszcza Egipt jest fascynującym miejscem. Bardzo dużo zabytków – choćby kultowe piramidy, bardzo dobra pogoda, niezłe plaże, smaczne potrawy, no i naturalnie ceny dostosowane do kieszeni nawet bardzo przeciętnie zarabiających sprawiły, że każdy człowiek w Polsce zna przynajmniej kilkanaście osób, które wypoczywały w Egipcie.

Zapewne większość osób ma teraz bardzo duży mętlik w głowie. Zatem trudno podjąć ostateczną decyzję – Egipt (więcej) albo Grecja? W końcu oba kraje powodują, że po jakże ciężkim roku nareszcie można odpocząć. Nie ma sensu sugerować kierunku, bo tak czy siak odpoczynek powinien być bardzo udany. Jeśli nie, ciężko obwiniać kraj – Grecję bądź Egipt, lecz raczej hotel albo organizację. Na całe szczęście Marsa El Alam, Kos i pozostałe chętnie odwiedzane kurorty wypoczynkowe dają do wyboru dużo komfortowych hoteli, porządnych restauracji, a także ładnych plaż.